SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

S výnimkou od Orbána (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Som zvedavý dokedy ešte bude mat orban na hlave svätoštefanskú korunu?! Ale predpokladám , že keď mu ju budu dávať dole , bude ho to trosku bolieť
 
Hodnoť

12hod čerstvý NEG-test?

EU sa už Orbánovi ozvala..:-)
Fajn, že si niekto všimol víkendový Slavkovský formát a "posledné riešenie".

Pán Schutz, všimol ste si aj to "švejkovské" opatrenie povoliť hromadné podujatie ale iba pre NEG-testy do 12 (dvanásť) hodín? Nechcete túto brilantnosť trefne okomentovať tiež? :-)
--------------------------------- ----------------------------------- ----------------------------------- --------------
„Limit do 1000 osôb bude platiť aj pre športové podujatia na veľkých štadiónoch. Rozhodujúci totiž nie je priestor, ale interakcie ľudí počas zápasu i po zápase. Toto obmedzenie bude vyžadované minimálne počas septembra,“ vysvetlil minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Výnimku z tohto zákazu majú hromadné podujatia, ktorých všetci účastníci budú v čase začiatku akcie disponovať negatívnym výsledkom testu (nie rýchlotestu) na COVID-19 nie starším ako 12 hodín.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/2247892...
 
Hodnoť

súdruhovia ktorý ešte nemudrovali

k veciam Corona víru,nech sa prihlásia u súdruha Žinčicu.Pán Schutz by mal rozšíriť rady poradcov nášho ministra zahraničia,pretože je lepšie informovaný
 
Hodnoť

 

Skvelý komentár pána novinára, ktorý vidí veci v širších súvislostiach!
 
Hodnoť

Orbán - stredoeurópsky Lukašenko

Mrzí ma, že toto ako presvedčený antikomunista musím napísať, no pri porovnani dvoch najvýznamnejších polodiktátorov v HU dejinách za ostatných 100 rokov - Kádára a Orbána - vyhráva Kádár vysoko na body. V rámci obmedzeného manévrovacieho priestoru daného Jaltou a príslušnosťou k sovietskemu bloku vyťažil pre Maďarsko maximum a zabezpečil väčšine ľudí solídnu životnú úroveň. Áno, mal na rukách krv stoviek povstalcov z roku 1956, no za jeho éry sa Maďari od začiatku 60. do konca 80. rokov mali vcelku dobre. Cenzúra síce fungovala, no existovala i legálna kritika režimu a legendárny humorista Géza Hofi otvorene a bez servítky kritizoval zvrátenosti tzv reálneho socializmu, Rusov a nešetril ani samotného Kádára. Navyše za Kádára bola vždy v podvedomí ľudí nádej, že socializmus raz padne a nastane sloboda. Tá síce prišla, no aj so všetkými negatívami postkomunizmu a po 20’rokoch sa slabý demokratický a navyše totálne skorumpovaný režim v HU zrútil. Po roku 2010 ho nahradil rovnako skorumpovaný režim Viktora Orbána, ktorý vsadil na vymývanie mozgov miliónov obyčajných ľudí a dokázal mnohých presvedčiť, že otroctvo je sloboda a bieda je bohatstvo. Väčšina médií je skúpená orbánovskými oligarchami a namiesto objektívneho spravodajstva verklíkujú tupú orbánovskú propagandu, za akú by sa nehanbil ani Lukašnko. Väčšina kriticky zmýšľajúcich proeurópskych a vzdelaných Maďarov už z Orbanistanu emigrovalo a ostatní tak urobia, keď toto orbánovské tupeľo niekedy znova uráči otvoriť hranice. Ten chlap stratil akékoľvek zábrany a je len otázka času, kedy privedie Maďarsko do totálnej záhuby. Ešte aj obávaný Mečiar je voči nemu iba slabý odvar. Dnešné Maďarsko nemá víziu ani perspektívu, iba jedného bezškrpulózneho gaunera na čele vlády. Potrvá dlho, kým sa Maďarsko s týmto toxickým orbánovským dedičstvom vyrovná. Držím im v tom palce a Orbanovi prajem potupný koniec na spôsob Ceausesca spred 30 rokov.
 

 

Tak, tak. Tá propaganda a masírovanie mozgov je brutálnejšia ako za socializmu v Maďarsku. Jedinou výhodou tých rozumnejších, ktorí sa už na to nemôžu pozerať je to, že sa bez obmedzenia pobalia a začnú nový život niekde inde.
 

Mýliš sa.

Ak si presvedčený antikomunista, si môj priateľ, no pravdepodobne nemáš dobrý odhad, čo je to komunista a socialista za zlo.
 

Mýliť sa je ľudské...

... ale myslím si, že v tomto prípade mám bohužiaľ pravdu. V porovnaní s Orbánom je ešte aj Kádár dovlečený 4. novembra 1956 na sovietskom tanku lepší. Ak - právom - kritizujeme všetkých tých Ficov a Blahov, že sú presiaknutí boľševizmom, nesmieme na opačnej strane si takisto dávať klapky na oči. Medzi zhubným a zvráteným boľševizmom a európskou sociálnou demokraciou sú zásadné rozdiely. Deliaca čiara podľa môjho názoru vedie medzi tými, čo uznávajú pluralitnú demokraciu, deľbu moci a právny štát a tými, čo chcú tento systém zvrhnúť a nastoliť autoritatívny, ba totalitný režim. Takéto obskúrne antisystémové prúdy nájdeme na ľavom i pravom okraji politického spektra.
Pokiaľ ide o samotného Orbána, za mladi bol horlivým funkcionárom KISZ (komunistický zväz mládeže, obdoba nášho SZM) a nebyť zmeny režimu, nepochybujem o tom, že by sa stal členom MSZMP (obdoba našej KSČ či KSČ).
Okolo roku 1989 bol Orbán radikálnym ľavicovým liberálom, až sa postupne prepracoval na tzv. konzervatívneho nacionalistického pravičiara. V mojich očiach je to teda obyčajný kariérista a oportunista bez vlastného presvedčenia, ktorý mení názory a kabáty podľa toho, ´odkiaľ vietor fúka´. Takže tak - trochu sa povŕtať v dejinách ostatných desaťročí, a hneď by si zo svojich čiernobielych klišé zľavil, milý JuPs :-)
 

Možné to je. Vďaka.

Myslel som si, že Orbán neznáša komunistov a jeho kroky sú pre Maďarov požehnaním. Až odmietnutie pôžičky od MMF, keď Maďarsko pod socialistami skrachovalo, ho poslalo do pozície nepriateľa progresivizmu.
 
Hodnoť

V4

bolo by načase z tohto spolku vystúpiť. Orbanbači ho potrebuje hlavne pre svoje ego a presadzovanie svojho mokreho sna.
 
Hodnoť

 

Úplne zbytočné. Je to len divadielko a propaganda o maďarskej výnimočnosti pre voličov v orbanistane. Krajina s takýmto vedením a režimom je hanbou EÚ, ktorú rozkladá zvnútra. V ruskej dume musia mať z Orbána radosť. Smutné konštatovanie.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre