SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aj dôveryhodní spolu môžu nesúhlasiť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Dobrý text! K+

Je a bolo by veľmi nepríjemné, keď "odbornosť" je predstieraná, mafiánska a v protiklade so spravodlivosťou.
Je čas, aby odborníci vymysleli, čo s tým.
 

 

Podľa mňa si to nepochopil. Ten text je o tom, že násť spravodlivosť nemusí byť jednoduché a okolo citlivých vecí môže existovať niekoľko úplne korektných a vzájomne si odporujúcich názorov.
A že si na to musíme zvyknúť. Za seba by som doplnil - v čase, keď na nás diverzné centrály chrlia propagandu, zameranú na spochybnenie nosa medzi očami, a na Slovensku sa im utešene darí.
 

Dura lex sed lex

Alternatívny výklad textu je aj ten, že dvaja dôveryhodní manželia môžu spolu nesúhlasiť a nakoniec súd na rovnejšieho z nich aplikuje zásadu in dubio pro reo a na toho menej solventnejšieho zásadu dura lex sed lex.
 
Hodnoť

Korektná obálka pre nespravodlivosť?

Politická korektnosť obrusuje hrany pravdy. Tí s pozitívnym postojom nazvú nespravodlivý rozsudok prejavom nezávislosti sudcov a iný, pesimistickejší zase svojvôľou. Pravda je však prozaickejšia a je potrebné to nazvať *******.
U sudcu samozrejme nemôžu rozhodovať pocity a verejný tlak, ale zároveň je neprípustný právny formalizmus, ktorý doslova "zabíja" spravodlivosť.
Najväčšou výzvou justičného systému bude to, aby sa konečne správal ako systém spravodlivosti a nie systém práva. Právo má byť iba nástroj na nastolenie spravodlivosti, ale nie ako u nás, kde je skôr figový list prehnitého systému.
 
Hodnoť

 

Az pravoplatne odsudia prveho naozaj vyznamneho politika ci oligarchu, mozeme hovorit, ze tu mame nezavisle sudnictvo. Zatial sa tak nestalo.
 
Hodnoť

Perles aux pourceaux

No áno, ak nazveme daňové úniky daňovou optimalizáciou a notorického zmenkového podvodníka influencerom či selfmademanom, tak prečo nie aj svojvôľu nezávislosťou?
A občan, od ktorého je odvodená všetka moc v štáte, je počas výkonu svojho volebného práva promovaný na h....o. Tu má potom každý zhnitý režim oporu aj v Biblii, evanjelium Matúša, kapitola 7, verš 6: ...a nehádžte svoje perly sviniam... Laickému publiku by potom možno mohli stačiť aj otruby. Inými slovami namiesto čestnej komunikácie s verejnosťou si viacerí sudcovia a ich apologéti v profesných fankluboch zvolia radšej osvetu. Obyčajných ľudí a právnych diletantov takto stačí o ich právach len poučovať a nie umožniť k nim aj reálny prístup. Quot licet iovi non licet bovi, nadpráva a pochybnosti páchateľom a právny purizmus obetiam a neprivilegovaným.
 
Hodnoť

 

Jedna strana hovorí, že rozhodli nesprávne a druhá strana hovorí že nechajte to na sudcov lebo sú nezávislí ale zatiaľ som nepočul nikoho hovoriť, že rozhodli správne. Takže to rozhorčenie ľudí sa dá chápať.
 
Hodnoť

Poznámka.

"Ako spoločnosť tak opäť o kúsok dospievame."

Spoločnosť dospeje, až keď dospievajú Fico & spol.

.
 

 

Kým si viacerí korektní a pokrokoví novinári budú lámať nohy aby sa zúčastňovali jeho hlbokomyseľných tlačoviek, tak v dohľadnej dobe nedospieva. Má garantované publikum, tak prečo by mal len tak prestať.
 

Súhlasím, hoci myslel som tým:

už dospieval = už je v base.

.
 

 

Nemyslel som basistu ale slávneho tenora RF
 

A držia basu,

aby nešli do basy.

.
 

 

Roger Glover si ich tam raz vyzdvihne.
 

Taký (aj) tu je,

ale myslím, že ti za to nepoďakuje.

;)
 
Hodnoť

Ano nie

My nemame take slovo ale v niektorych jazykoch je . Mozno nie v slovniku. Nemci maju napriklad jain. Nieco ako anonie. U nas by sa dalo povedat ano ale, alebo nie ale , ale to nie je to orechove. Ano su taketo slova, ale ci sedia na tento rozsudok, skôr nie. V minulosti sa hovorilo politika je panske huncutstvo. Politici boli zabetonovani a asi sa aj trocha nudili tak sa rozhodovalo na zaklade sympatii a nesympatii, kto komu čo zavidel a na zaklade podobnych pohnutok. Nakoniec sa aj tak stretli za stolom spolocne pri chutnom gulasi. A obcania sa stretli tiez, ale pri vodnatej polievke bez bujonu. No teraz si hovorim nie je v tom nejaka podobnost...
 


Najčítanejšie na SME Komentáre