SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pomerme sa. S fašistami, nie s humorom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

Zaujímavý spôsob uvažovania:

Možno to bol úplne debilný spôsob ako zosmiešňovať veriacich, ale predsa to nemôže byť dôvod, aby sa proti tomu niekto bránil, hádam sa tu nebude niekto dotýkať nášho nedotknuteľného progresívneho práva zosmiešňovať veriacich?

Bude zaujímavé kam až to dotiahnete, súdruhovia, či hodláte prekročiť vašich predchodcov. Slovník sa už začína podobať, už je tu späť slovo tmárstvo, už sa premieľa pokrok (iné slovo pre progres), na Západe už sa vyhadzuje pre iný ako progresívny názor z univerzít a úradov.

Kedysi sa pred vami dalo ujsť na Západ, ale kam teraz?
 

 

No do Ruska. Či?
 

Máš

pocit, že v Rusku je málo neomarxistov?
 

Rusko sa pasuje za ochrancu civilizacie

mozes skusit aj Madarsko, aj Orban sa pasuje za ochrancu krestanskej Europy. Alebo Polsko, moznosti mas nadostac... naozaj nemusis na ten prehnity liberalny Zapad!
 

Stále

dokola - problém Západu je, sa mení z liberálneho na socialistický až neomarxistický. Všimol si aj napr. Sulík ako poslanec europarlamentu a keď už si niečo všimne aj geopoliticky natvrdlý Sulík...

Maďarsko je krajina plná šovinistov a Poľsko je krajina rozčesnutá napoly, tá jedna polovica nerozoznáva koľká bije a tá druhá v reakcii typu kyvadlo reaguje identicky ako si zvykla za stáročia v zovretí medzi Nemcami a Rusmi - kope zákopy. Tam veľa kľudu nebude.

Ostáva len dúfať, že spoločenská pamäť Slovákov ostane väčšinovo zachovaná a bude si pamätať čo znamenal progres kolektivizácie a komunistického protináboženského teroru.
Alebo inak, že vás súdruhov nebude pribúdať.
 

 

Keď sa ešte zbavíme vplyvu RKC ta prestaneme kradnúť tak tu bude vcelku fajn.
 

:)

V kategórii "jednoduchosť" máš veľké šance na prvú trojku.
Pobavilo.
 

 

neviete zit tam kde je co len jeden neomarxista? To mate potom tazke.
 

Len

v redakcii Sme ich je zo desať, aký jeden.
 

 

Tak čítaj Katolícke noviny a SME ignoruj.
 

 

Pojem tmárstvo je odvodený z protikladu k osvietenosti. K tej osvietenosti, ktorá ľudstvu priniesla koncept ľudských práv, rovnosť pred zákonom a predovšetkým sekulárny štát.

Prečo by mal niekto vymýšľať nové názvy pre staré, prastaré sv.nstvá. Ideológia, ktorá hovorí, že každý kto ju nevyznáva si zaslúži večné utrpenie nie je nič iné, ako tmárstvo.
 

Presne tak

...a keď už je reč o zmierovaní, ja sa s nijakou takouto ideológiou zmierovať nehodlám. Ak si ju niekto vyznáva sám pre seba, jeho vec. Ale už to, že ju tlačia deťom do hláv od 1.stupňa základných škôl (a naopak, učebnice šíriace slušným spôsobom osvetu o fungovaní ľudského tela a o ľudskej sexualite, sú zakazované) beriem ako neprípustné zasahovanie do práv a slobôd ostatných.
 

Porovnávať

16. st s 21 sa síce dá, ale len vážne lineárny občan vidí paralely vo vzťahu k poznaniu.
A ani sa mi nechce vysvetľovať odkiaľ prišla vzdelanosť v stredoveku.

Hovoriť dnes o viere ako tmárstve dokážu len červení. lebo typická červená skratka. Ako som poznal na Západe, skutočnému liberálovi to nepríde na um.
 

 

Nuž v antike už poznali demokraciu vodovody mali dláždené cesty. Prírodné vedy filozofia ale aj umenie boli na vysokej úrovni. A potom bum. Stredovek a nástup kresťanstva nás posunul niekde k neandrtalcom.
 

 

Pán Prešporský, toto nie je odkaz pre vás, lebo vy by ste ho nepochopili. wikipedia
Mýtus temného stredoveku
Podľa R. Stark[9] sa dlho všeobecne prijímalo, že po kolapse Rímskej ríše Európa upadla do tisíc rokov trvajúceho obdobia neznalosti, ktoré dostalo pomenovanie ,,temný stredovek" (niekedy ,,vek viery").

R. Stark[9] ďalej hovorí, že klasická organizačná schéma deliaca históriu na starovek, temný stredovek s dominanciou Cirkvi, renesanciu a osvietenstvo a moderné časy novoveku, ktorá je súčasťou každej učebnice o západnej histórii je podľa serióznych historikov už desaťročia falošná. Táto schéma je ,,nezničiteľnou pozostalosťou po sebaoslavujúcom humanizme". Pojem ,,renesancia" je nesprávne používať na pomenovanie znovuzrodenia intelektuálneho pokroku po ,,temnom stredoveku". Termín ,,renesancia" v sebe v skutočnosti zahŕňa pomenovanie obdobia v umení, umeleckých štýlov a na rozlíšenie od gotiky alebo baroka. Rešpektované encyklopédie ako je The Columbia Encyclopedia alebo Britanica pojem temný stredovek už dnes nepovažujú za adekvátny a pravdivý. Je mylné domnievať sa, že ,,vek rozumu" začal novovekom dobou osvietenstva pretože západná viera v rozum má v skutočnosti pôvod v kresťanskej teológii. V skutočnosti počas temného stredoveku dosiahla Európa taký veľký technologický skok vpred, že zanechala za sebou zvyšok sveta. A ako je možné, že historici túto skutočnosť tak prekrútili? Podľa R. Starka[9] to bolo preto, lebo termín ,,temný stredovek" je vynálezom protináboženských intelektuálov ako sú Voltaire a Gibbon, ktorí tým zdôvodňovali tvrdenie že ich éra bola ,,osvietená". Títo intelektuáli boli neochotní oceniť alebo čo i len si všimnúť podstatu reálneho života v tom období. Revolúcie v poľnohospodárstve, vo výzbroji a vo vedení vojny, v sile nezaloženej na človeku, doprave, výrobe a obchode či zánik otroctva ktoré bolo dedičstvom Rímskej ríše, vysoká kultúra, pokrok v hudbe, výtvarnom umení, architektúre, literatúre, vzdelávaní a vede, si títo osvietení intelektuáli takmer vôbec nevšimli.
 

 

Najprv tisíc rokov dozadu a potom vpred. A ty si myslíš že keby tu nebolo kresťanstvo tak by sme doteraz liezli po stromoch?
Každý panovník resp náčelník mal svojho šamana. Kresťania a moslimovia to dotiahli do dokonalosti.
 

 

Nie som červený a nikdy som nebol. Som dokonca kresťan. No to čo predvádza Záborská, Vašečka a vo svojich príspevkoch aj vy najlepšie vystihuje práve slovo tmárstvo. Kresťanstvo je o ponuke, porozumenia láske a nie o nútení a nenávisti ku všetkému čo je iné. Ale na Slovensku vyznačené asi iné hodnoty kresťanstva. Komančov v prvých radoch na putách, omšiach, spolu s najväčším ochrancom kresťanských hodnôt a tradičnej rodiny Kollárom, v tieni fašistických zelených zástav. Zaujímavé, že to vám, pani Záborskej ani pánom biskupom nevadí. Veď sme svoji, no nie? Ale nejaký hlúpy program, ktorý, nech mi je odpustené, žiadny normálny človek nepozerá, tak to je problém...
 

Kedysi za totaca

koloval stary vtip:
.
Sudruh riaditel sovietskej filharmonie sa stazoval na zajazde v Amerike svojmu kolegovi:
- "Preco nas vy Americania stale obvinujete z antisemitizmu? My predsa mame u nas v orchestri piatich Zidov! No, kolko ich mate vy, ha?
.
Odpoved znela:
.
-"Neviem, my sme to nikdy nezistovali."
.
Tvoj prispevok mi velmi pripomina to bradate: Nie som rasista, ALE ...
.
"Ale na Slovensku vyznačené asi iné hodnoty kresťanstva..."
"No to čo predvádza Záborská, Vašečka a vo svojich príspevkoch..."
"Ale nejaký hlúpy program, ktorý, nech mi je odpustené..."
.
Sice navonok deklarujes, ze nie si cerveny, ale kadrujes presne tak, ako cerveni v tych najlepsich casoch. Dnes to presne tak isto robia sudruhovia progresivci - kto nie je ako oni, kto sa ozve proti posmechu, je fasista.
.
Si v naozaj "dobrej" spolocnosti.
.
ALE mozno sa este stihnes DOKONCA spamatat.
 

 

do dobrej spolocnosti ste sa vy nechali lahko dopratat.
 

 

A čo robíte vy, milý nesúdruh. A prekrúcať slová dokážete ako súdruhovia v časoch normalizácie. Kde som napísal, že kto sa ozve proti posmechu je fašista? Nehanebne zavádzate. Písal som o tieni zelených fašistických zástav na cirkevných podujatiach a neprotestovaní kompetentných. Skúste sa naučiť čítať. Možno sa stihnete ešte spamätať, o čom si však, súdiac podľa napisaneho, trochu pochybujem...
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre