SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zaujímajte sa o vietor (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

vďaka, pán Gál,

výstižná generačná výpoveď.
 

Súhlas

veľmi dobre napísané. A je dosť blbým vysvedčením o našej krajine, že F.Gála vyštvali do Prahy. Ale tam odišiel i Feldek, i Jakubisko, a ďalší... prečo asi?
 

 

vieme kedy a vieme ktorý prečo prečo.
ale Jakubiska a Gála netreba hádzať do jednej množiny.
 

Iste

každý mal svoje dôvody. Ale predsa, Česko bolo a napriek všetkému súčasnému blbnutiu (Babiš, Zeman) aj je na vyššom mentálnom leveli, o tom to je.

Socík bol tu aj tam. Ale klérofašizmus zanechal u nás stopy, a dnes naberá na sile. A s ním spojený antisemitizmus tiež pomohol vyštvať autora článku zo Slovenska. To je naša hanba.

(Osobná poznámka: za komunistov môj otec nemohol na Slovensku študovať pre nevhodný triedny pôvod. V Pardubiciach ho vzali, tam už to nevadilo...)
 

súhlas a

najprv sorry za to zdvojené prečo prečo:)

jednoznačný fakt: Česko je civilizačne a kultúrne úplne inde ako my.
Slovensko smeruje k farskej republike. Tatarka sa musí obracať v hrobe.
antisemitizmus tu fičí na plné obrátky od Mečiara, stačí si spomenúť na Machalu a jeho fyzický útok na Janovica a jeho ženu.

osobná skúsenosť:
našej mame v 50. rokoch pre nevhodný (živnostnícky) pôvod zmarili šancu na štúdium na VŠ súdružky z uličnej straníckej organizácie (muž jednej z nich bol najprv gardista a potom šup-šup úplne hladko komunista, dokonca taký horlivý, že ho poverovali vedením IPV). a po 90. roku práve tieto súdružky sedeli v kostole v prvej lavici.

zasa na druhej strane, čistky v r. 1970 sa v Čechách brali viac od podlahy ako u nás a na FFUK (o iných fakultách nemám info) tak potichu vyštudovalo niekoľko (nie veľa, skôr ojedinelé kusy) potomkov českých "nepreverených".
 

 

Ti co odisli do Prahy neodisli dost daleko. Mali odist hoci aj na iny kontinent. Na Sovensku nechybaju, ale na nom stale parazituju ako Fedor Gal so svojou knihou.

Pokial ide o sikanovanie na Slovensku za komunistu, stacilo vstupit do strany. Stalo to za to. Samozrejme nebolo to vzdy lahke, ale ide to tak ako dnes. Ani dnes nie je lahko byt uspesnym.

Napriklad moj otec nebol ani zdaleka robotnicky kader, tak tvrdil, ze bol sirota. Vytykam mu vsak, ze do strany vstupil neskoro. Iba rok-dva pred smrtou.
 
Hodnoť

Ja od Fedora Gala...

nic citat nebudem, lebo klame (vid kauza Knazko), vymysla si a jedna sa mu len o prachy. Vsetky tvrdenia mozem dolotit.
 

 

Dolož niečo.
 

 

Nech dolozi, ale jedno treba povedat, usudok toho cloveka bol v kritickych okamihoch tesne po revolucii dost biedny... odblokoval slusnych ludi ako je Budaj, a pomohol na celo krajiny pretlacit Meciara.... a potom zdrhol do Ciech. Preco ho vlastne neustale cituju slovenske media? Cim je relevantny?
 

Tak dolot !!!

x
 
Hodnoť

Trápnučký Mečiarov prívrženec...

..., ktorý napokon pred ním zdrhol do Prahy........
( To že sme doje..ná generácia, ..ujko VPN, vďačíme aj tebe, tak už si strč tie tvoje múdrosti do.......kam chceš! )
 

 

Takí ako ty, vedia o tom všetkom to veľké žlté smradľavé. Choď voliť Fica, sľúbi ti 13 dôchodok.
 

Trápnučký múdrosráč...

... niečo pre teba:

Ešte aj po rokoch napísal F. Gál o svojom obdive voči Mečiarovi toto:

„Moje prvé živé stretnutie s ním bolo fascinujúce. Naraz som videl človeka, ktorý mal vedomosti a neuveriteľné pracovné tempo. Vedel sa rýchlo rozhodovať, mal dar verbálneho prejavu a hovoril som si, že panebože, popri tej kope koktajúcich ľudí, ktorí kade tade nastupujú, je to úplná hviezda."

Nuž a ja keď som prvý krát stretol potkana Mečiara - moja prvá reakcia bola: Grázel a boľševicko/ŠTBácky potkan skrývajúci sa za vyhodenie zo strany a prostáčika Dubčeka...
Do VPN ho "inštalovali" Gál, Flamík, Zajac - tlačili hio aj Laluha s Dubčekom u ktorého bol Mečiar v Klube za socialistickú prestavbu – Obroda...
Gál profitoval z ŠTBáckych záznamov, ku ktorým mal Mečiar prístup a podľa potreby ich "našiel na stole" a posunul ďalej...
Tej špiny je veľa, ktorá hovorí o charaktere Gála a tu na to nieje priestor, aby sme si ju ozrejmovali celú...
Za tieto svinstvá trpí spoločnosť podnes deň a ešte celé desaťročia bude!!!

:-)
( Jediné čo ma teší, že som VPN opustil, necelý mesiac po jej založení...)
 

Dodatočne ľahko byť múdry

Disidentov za komunistov kto učil, ako sa robí politika v demokracii? Kde čakal zástup vyškolených, pritom spoľahlivých a morálne bezúhonných kádrov, schopných zo dňa na deň prevziať vedenie krajiny? Celú krajinu zastihol prevrat nepripravenú, mnohí nezvládajú vlastnú slobodu dodnes, nevedia s ňou narábať.
 

Disidentov nemal kto učiť.

Bolo to na ich antiboľševickom postoji - odvahe a zdravom úsudku, koho si prizvú na riadenie štátu - nato stačil častokrát zdravý rozum a schopnosť odhadnúť človeka a situáciu...
Gál bol jedným z tých, ktorí to absolútne nezvládli!
Spolčil sa s Mečiarom a umožniť jeho boľševicko/ŠTBáckej chátre ovládnuť vedenie slovenskej politickej reprezentácie. Až do jeho vstupu na post ministra vnútra, prebiehal nežný ŠTBácky prevrat 89 mimovoľne, bez tvrdého zasahovania lorencových chlapcov. Avšak LENON bol ten poverený, ktorý zabezpečil, že nezvíťazia naivní občania vedení roztrieštenou VPN, ale vedenie sa vráti do rúk boľševických zločincov, ktorí si rýchlo posadali do kostolných lavíc a premaľovali sa na Hejslovákov...!!!
 

pánovi Gálovi

v tomto prípade môžem ďakovať za úprimnosť a schopnosť nájsť na človeku niečo dobré - hoc aj nepriateľovi, vy vidíte špinu a špiníte sám seba...
 

Len grázel, alebo naivnučký neborák...

... dokáže nájsť na boľševicko/ŠTBáckom grázlovi niečo dobré!!!
 

 

To máte v živote asi malo radosti... Je mi vás ľúto. Len nenávisť a žlč.
 

Nenávisť a žlč???

Ku komu - ku Gálovi?
To nieje nenávisť, ale zhnusenie z jeho verklovania poloprávd a trápnučké sa vyviňovania z tragických chýb, ktoré doviedli tento štát do tejto údesnosti!
Pane mi sme stratili šancu, že sa dožijeme toho, že budeme žiť v demokratickej a slušnej krajine i vďaka takým ľuďom, ako je Gál, Kňažko, etc .........!!!

( Znovuopakujem - nechcem nič iné len nech zalezie a neunavuje svojimi trápnučkými múdrosťami! )
 

 

interpretacia Budaja ... Galova je ina, Zajacova tiez a tazko nechat rozsudenie dakomu, kto hnutie opustil po mesiaci ... ci ? :D ja si sudit netrufam, na balkone som nestal a v Besede neprisedel ... ale clovek, ktory si neprilepil verejnu stolicku k zadku mi je naturalne blizsi
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre