SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Robte už niečo s tými migrantmi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

'"Vyspelé európske ekonomiky sa snažia čoraz intenzívnejšie pritiahnuť nedostatkovú pracovnú silu, a to nielen vysokokvalifikovanú, ale aj ľudí so strednou úrovňou kvalifikácie. Slovensko zatiaľ v tomto konkurenčnom súboji prehráva," konštatujú analytici, ktorí plán pripravovali.'
A nie je tento typ imigracie vrcholne nemoralny, kde su chudobnejsie krajiny ci uz EU, alebo aj mimo Europy vykradane o vzdelanych ludi ? Ako sa potom maju postavit na vlastne nohy, ak im poberieme vzdelanu vrstvu obyvatelstva ?
 
Hodnoť

Však o to ide

Na to, aby sa cez to dostali len tí najinteligentnejší je tam urobené tou byrokraciou. Naše deti to učíme púšťaním Asterixa (12 úloh pre Asterixa napríklad).
 
Hodnoť

Nič sa nezmenilo

Pred 12 rokmi a potom pred 7 dmimi som pomáhal našim Slavjanom Rusínom,aby mohli odísť od Banderovcov! Sorry! Od vtedy sa nič nezmenilo!!! Treba, by to riešili úradníci, a nie Polícia, a mali by sa dohovoriť aj English!!!
 
Hodnoť

Ha, ha, ha

Tu pomôže len CTRL + ALT + DEL (reštart). Túto trafiku treba zrušiť. Agendu presunúť na okresnú matriku. Keď môže chodiť kontrolovať deti civilná sociálka, PNkárov pracovník sociálnej poisťovne, môže cudzincov aj matrikárka. Policajtov treba z týchto kancelárií vyhnať von. Povedzme si na rovinu: vypustili si, už kapre niekedy rybník? Ak ich chceme rozhýbať hodíme do rybníka štuku. Lenže šťuka sa nažere a ďalej loví len malé ryby. Tak si viete predstaviť ako to v tom rybníku potom vyzerá. Ak chcete dať rybník ozdraviť musíte ho vyloviť, vypustiť, vyčistiť, napustiť a nasadiť nové ryby.
My znalý slovenských pomerov vieme, že hlavný účel je odradiť cudzincov, aby sa u nás usadili
 

Absolutny suhlas

snad len dolozim ze my znalí aj iných ako slovenskych pomerov vieme ze hlavny ucel je odradit cudzincov.
 
Hodnoť

taketo spravanie cudzincov nie je nic vy

A dalsie typicky slovenske:
cudzie nechceme a svoje si nedame.


https://spravy.pravda.sk/domac...
ide-o-synov-moderatorky-wisterove j/
 
Hodnoť

Nazor

policajtov na cudzincov sa vobec nelisi od nazoru Magianovej tlupy. Ved su to jeho volici.
A aby som neurazil vsetkych policajtov, tak pripustim, ze jeden z nich nie je.
 
Hodnoť

...

Tie nove budovy spomenuté v texte sú vtip. Viac miesto v rámci Bratislavy ktoré je v podstate mimo Bratislavy sa nájsť ani nedá.
 

ale dá ... čo sa ti nepáči na

novozrekonštruovaných kasárňach s pravidelnou mhd a bezproblémovým parkovaním ??
 
Hodnoť

Ako

sa môže niekto príčetný spýtať na to, či dôverujem ľuďom, ktorých som v živote nevidel, nieto ešte poznal?
 
Hodnoť

Na Slovensku je hrozná birokracia

Takú hroznu byrokraciu ako na Slovensku som ešte nikdy nezažila.
Keď som ako Slovenka sa prihlásila na pobyt v Nemecku, Rakúsku alebo Španielsku, nebol žiadny problém išla som na obecný úrad v danom meste vyplnila formulár maximálne s nájomnou zmluvou a bolo vybavené.

Po presťahovaní na Slovensko môj manžel nemecky štátny občan musí ísť na cudzineckú políciu. Kde mal celu noc čakať. keď to potom klaplo konečne s termínom c. 1 bolo treba podpis majiteľa (čiže mňa ) ale to nestačí aj keď som na polícii osobne prítomna treba ho overiť od notára. koniec koncom to trvalo skoro 3 roky aby dostal potvrdenie hrôza a hanba.
 
Hodnoť

Som si myslel, že keď pred nejakým

časom hrdo, odborne a slušne dali to TV, ako vynovili to pracovisko cudzineckej polície v BA, tak tieto príbehy o celodennom čakaní skončia. Ale veľmi som sa mýlil. Bolo by asi fajn prepustiť ich hlavného veliteľa Atillu Cs. a zopár ďalších šarží, aby pochopili aj súdruhovia na CP, že sú nahraditeľní. No a fakt, že nie sú schopní komunikovať viac ako 30 rokov po páde komunizmu v cudzom jazyku (aj tá zaznávaná ruština by určite pomohla a angličtina je samozrejmosť), je len takou smutnou ukážkou, aké kádre máme napríklad aj v polícii.
 
Hodnoť

aspon jednu vynimku

by mohli spravit, a to sice pre Cechov zijucich na Slovensku, volakedy bolo na to zvlastne oddelenie len pre nas, teraz musim cakat tak ako aj ukrajinci, arabi a pod. , a ked som si bola vybavovat predlzenie pobytu, tak okienka pre obcanov EU nefungovali do 10:00
 


Najčítanejšie na SME Komentáre