SME
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

O nevypočítateľnosti Trumpa a Matoviča (píše Ivan Mikloš) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

 

Opäť kliniec po hlavičke.
 

Bože

kedy ten človek zmizne( taký cirkusant) veď sa musí rehotať celá Európa, ,celý svet
 

black humor

Celá Európa a civilizovaný svet sa doteraz smejú najviac zo štátnej radkyne MT ako aj spoľahlivej tajnej previerky VJ, to mi ver.
 

Ivan Mikloš nech porozpráva ako

rozpredali s Mikim Slovensko a za koľko % a kde má sejfy! Tento by mal sedieť vedľa Brucha a nie sa zviditeľnovať - IFKO kuk na Malcharka, Počiatka,Kaliho aký sú zelezení tak pstttt a nevstrkuj sa moc lebo by sa niekto mohol kuk na privatizácie - či už premlčané asi tak preto rozhovory
 

tak tak

IM cíti niekde ohrozenie svojich záujmov, keď tak útočí
 

Vidno, že si absolútne nepochopil,

čo sa odohralo počas Dzurindových vlád.
 

 

IM je velmi, velmi milostivy voci IM.
 
Hodnoť

 

Vypočitatenosť pri vyjednávaní alebo celkovo v zahraničnej polotike je podľa mňa práveže slabina. Si predstavte, že prídete rokovať s Čínou alebo Ruskom a oni presne vedia čo si môžu dovoliť lebo ste vypočítateľný. Napríklad Trump spomínal, že keď chodil na rokovania a mal so sebou Boltona (ten čo o ňom napísal knihu) tak každý bol predposr.tý lebo Bolton mal povesť warmongera a preto sa ľahšie rokovalo, lebo nikto nevedel čo si môže dovoliť. Trump napríklad správne bojuje proti rozpínavosti Číny a áno jeden deň povie, že Si Ťin-pching je úžasný prezident a na druhý deň uvalí na Čínu clá. A nenapadlo Vás že ľudia zvolili Matoviča alebo Trumpa preto, že sú nevypočítateľnýí a vybočujú z radu politického establishmentu, ktorý sa čím ďalej tým viac vzďaluje od svojho poslania a to je reprezentovať a hájiť záujmy svojich voličov?
 

Zoberme to teda spätne

od 89-teho sme mali premiérov v kravate,viac menej ale mali kultivovanejšie vystupovanie a teda boli značne odlišný od IM na ktorého vcelku sedí to - mastný chleba s cibulú...
No ok,ale čo je výsledkom naokolo okázalejšej formy.O vypočítateľnosti premiérov spätne vieme čo ??? no prd makový.Klamali,klamali a keď neklamali tak zavádzali.Klamali každým slovom,úplne iné konali ako hlásali.Boli vypočítateľný ? Je vypočítateľný Fico ? Po kočnerovi vďaka jedinej Threme je naraz všetko naopak,a Slovensko sa čuduje že biele je čierne a štát je v rozklade úplne fatálnom. Je Fico vypočítateľný ? Veď ani dnes po troch vládach nie.
Takže na záver,radšej sedlák s cibulú čo si grgne do mikrofonu,ale nech štát vyvedie z marazmu v akom ho tí vypočítateľný zanechali.
 

To snáď nemyslíš vážne

aby bol predseda vlády sedlák s cibulú. A ešte si aj grgol.. Hnus a primitivizmus. Ja chcem mať predsedu vlády ktorý vyzerá ako Macron a múdry je ako Merkelová..
To sa ale v tomto "Kurdistane"nestane
 

 

Ale stane, to mi ver. A nie v Kurdistane ale na tomto krásnom Slovensku s unikátnymi obyčajnými ľuďmi. Ani Havel sa nestal za pol roka géniom. Dočkaj sa času ako hus klasu a za pár rokov Igora od Macrona neodlíšiš. A aj od Merkelovej pokiaľ viem, sa toho ešte stihne veľa priučiť. Krvnú skupinu majú určite spoločne príbuznejšiu než by to bolo s podarenými expremiérmi.
 

148

tak obdivujem Tvoj optivizmus.Nezdieľam ho. Primitív ostane primitívom naveky . Nemal detskú izbu. Vieš čo to je?
 

 

Ani ja som ju nemal. Moje deti ju už mali, obe majú vysokoškolské vzdelanie a ich mesačný príjem je vyšší než môj ročný. Vyštudoval som pred necelými 20 rokmi marketing a posledné dve IQ skóre som dosiahol 135 a 133. Pravda, nie je to bohviečo, ale na členstvo v mense to stačí. A na Slovensku by mi len málo ľudí mohlo do očí povedať, že som primitív.
 

to Tvoje vysoké IQ

by malo pochopiť, že diskutér vyššie pod tým primitívom myslel niekoho iného, nie Teba. Ale možno len nečítaš s porozumením :-)
 

 

Tak nabudúce opatrne s takými termínmi ako primitív, čo je možno obvyklé na schôdzach smeru či v krčme. Je irelevantné, komu bola tá invektíva určená, pre mňa je toto niečo ako akademická pôda. Aj keď s mnohými príspevkami bytostne nesúhlasím, rešpektujem slobodu prejavu a beriem diskutujúcich spravidla ako úctyhodných oponentov. Vyrastal som s piatimi súrodencami bez otca a tiež som nemal detskú izbu. Tak sa láskavo prosím vykoktaj, čo si myslel tým, že ... "nemal detskú izbu, vieš čo to je? Mne toto znie takmer ako rasiszmus akoby niekto nemal ideálne detstvo mal naveky byť stigmatizovaný či diskriminovaný. Ctené publikum to tu od teba očakáva.
 

opäť Ťa len upozorním

1.čítaj, prosím, s porozumením, toho primitíva som nespomenul ja, ale iný diskutujúci 2.ak rešpektuješ slobodu prejavu, zvykni si aj na to, že niekto považuje politika typu IM za primitíva - mimochodom, ja sa s diskutérom, ktorý ho takto nazval, tiež stotožňujem. a za 3. nepovažuj to tu za akademickú pôdu, je to obyčajná, miestami drsná diskusia, kde každý môže slobodne vyjadriť svoj názor a označenie "primitív" je pre niektorých politikov až príliš láskavé. Pekný deň všetkým :-)
 

ešte aj

tú druhú časť príspevku "nemal detskú izbu" adresuj diskutérovi, ktorý na Teba reagoval - čiže opäť bod 1. - čítaj, prosím, s porozumením, keďže si členom MENSA, nerob nám ostatným členom hanbu :-)
 

 

Ale si. Uhladený, ale si.
 

Sme se pobavili :)

z detinsko-egoistickeho sedlaka z TT ze by mal byt statnik typu Macron/Merkelova ... Dobryyyy matroooos sypes :)
 

 

Vrátime sa k téme za tri roky. Zatiaľ sa dobre bavte, však12 rokov tu bola len tma.
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre