SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pol miliardy provízie pre kancelára (český zápisník) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Veľká krajina

Ako sa to hovorí: Veľká krajina = veľa peňazí na bakšiš. Už sa ani netvária, že neberú provízie. Presne tak ako u nás.
 

Je tu ale obrovský rozdiel.

My sme malá krajina s veľa peniazmi na bakšiš.
 
Hodnoť

Z fyziky poznáme

jednoduché stroje, pan Šídlo je analogicky vzaté dosť jednoduchý novinár má len dve funkcie a polohy ako tá páka, t.j. AB a MZ a tak nám to tu stále omiela do zblbnutie, pán Šídlo, pochopili sme to na v sr už všetci, že ich nemáte rád, ale preto nám to furt vypisujete , to už je mimo "mísu". Keď MZ často cestoval po krajoch čr a bol za to oprávnene od Šídla kritizovaný, bolo zle, teraz je v perinách v Lánoch, nikam nechodí a je ešte horšie, tak už mu dajte preboha pokoj a píšte o niečom inom , pokial to ešte viete
 

Takže senilný prezident, alkoholik

a ostuda národa, je O.K. a netreba o tom písať?
 

No on MZ nie je rozhodne senilný

Alkoholik a hanba národa určite je - to podpisujem.
A o tom je treba písať.
 
Hodnoť

No...ak so správne čítal slová Šidla,

tak Zemana a jeho pobyt v Lánoch nekritizoval. Jednoducho len a výhradne skonštatoval tento fakt. Aspoň ja som tam kritiku nenašiel.
Tá smerovala na tých, čo sa vezú na Zemanovom chrbte a robia svoje kšefty. A už sú tak drzí a sebaistí, že sa s tým ani nejako netaja. Berú to ako samozrejmosť v duchu "U koryta si krátko, tak sa snaž hrabať čo najviac".
Ten článok bo absolútne trefný. Rovno do desiatky.
Buďme naozaj radi, že v našom prezidentskom sídle sedí práve tá dáma, ktorá tam je.
 
Hodnoť

Kdyby...

...hradní radní Mlynař zdanil tu provizi tak o nic nejde. Nóo a kdyby provizi nezdanil a přišlo by se na to, president by mu udělil amnestii tak jak předchůdce Klaus na ekonomické trestní činy osům let dozadu. Říkali jste že při transformaci na kapitalismus na chvíli zhasnete . zhasnuto se zdá je už dlouho, ještě asi transformace neprobehla.
 
Hodnoť

Cítim isté zodosťučinenie

Je kopa vecí za ktoré sa aj my na Slovensku môžeme hanbiť. Ale teší ma, že o našej pani prezidentke sa takto nepíše...
 

 

Keby sa chcel pes byť palica by sa našla.
 
Hodnoť

Česi

si mohli dvakrát zvoliť slušného človeka. Ani kníže, ani profesor im neboli dosť dobrí. Za nich by sa nestalo, že by kancelár nemal previerku. Alebo, že by sa ministerka financií musela ospravedlniť za prezidentové dristy. O pádoch kvôli "viróze" ani nehovoriac. Dúfam, že s komunistami vymre aj ich úroveň.
 

 

ešte že máme pre Čechov dobrú správu. Slováci majú pripraveného kandidáta na prezidenta. Ficovi sa splní sen a raz sa stane hlavou niečoho a niekoho.
 

Tak ako sme agenta Bureša

expedovali bratom Čechom, môžeme im tam poslať aj Birkoma. S Burešom to bol veľký úspech - vyhráva voľby. Birkom by bol pre Čechov dobrý prezident, je tiež alkoholik, oni sú na to už zvyknutí. Je proruský a pročínsky, to by bola tiež kontinuita. Nenávidí Američanov...dôstojný nástupca pána Zemana.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre