SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bruselský vtip týždňa (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

goat gardener

To, že Orbán v hybridnej vojne kolaboruje s Putinom je ako ohlušujúce ticho pred búrkou. Prevládol naratív safety first akoby aj ruské garancie energetickej bezpečnosti a následnej prosperity boli diverzifikovaním rizika voči EÚ. Je ale otázkou času, kedy perfídny partner začne vydierať. Poliaci však majú s ruskou diverziou početnejšie historické resentimenty a jeden by mohol dôvodne očakávať, že sa poučili. Ideologická infekcia už ale naplno pôsobí. Inštitút, ktorý sa má venovať stavu právneho štátu nie je v podaní bratov capov záhradníkov nič iné než tradičná potemkinovská dedinka. Na prvý pohľad to vyzerá iba ako lacný čierny humor, v skutočnosti zdržiavanie schvaľovania rozpočtu reálne zrejme spôsobí, že peniaze na reformy sa nestihnú vyčerpať. Inými slovami čerpanie fondov nemusí závisieť ani tak od našich schopností a reformného nadšenia ako od exspirácie maďarsko-poľského infektu.
 
Hodnoť

Pani Balogova

"Skúpe štáty sa zatiaľ tíško radujú, že Maďarsko a Poľsko zdržujú schvaľovanie rozpočtu, kým nebude podmienka právneho štátu úplne vykastrovaná. Skúpi tak vidia šancu, že peniaze na reformy sa nestihnú vyčerpať, čo im môžeme tu u nás priam odprisah

Mark Rutte, premier skupeho statu Holandsko, otvorene povedal, ze treba zvazit EU bez Polaska a Madarska ako oba staty budu blokovat program po Covid-19 obnovy, respektive schvalovanie EU rozpoctu kvoli poziadavke o dodrzavani zasad pravneho statu.

https://euobserver.com/opinion...
 

 

Áno. To je správne riešenia. Ak sa Orbanovi a Kacinskemu nepaci môžu vystúpiť.
Ale predtymtreaba aby Slovensko vystúpilo z V4. Čím skôr tým lepšie
 
Hodnoť

Súdruhovia falošní, vidia deficity

demokracie v Poľsku a Maďarsku, lebo tam strácajú možnosti parazitovať a ničiť.
V Španielsku je demokracia v poriadku, tam sa za referendum - najpriamejšiu demokraciu, trestá väzením.
 

deficity demokracie v PL a HU

vidia aj ne-súdruhovia. Ak slovutní obrancovia kresťanstva Kaczynski a nacionalista Orbán naťahujú ruky pre peniaze z EÚ, tak by sa dalo logicky, a aj eticky očakávať, že podmienky EÚ splnia. Veď to tak funguje aj v banke, nie? A ak sa im EÚ nepáči, môžu po vzore Borisa vystúpiť, ale bez peňazí. Alebo už Orbám dospel k takému stupňu narcisizmu a velikášstva, že si myslí, že ON bude diktovať podmienky ostatným? Mimochodom, celú trápnu V4 treba zrušiť...
 

 

Keď nebolo vyhlásené referendum na rozdelenie čs. čušal si ako voš pod chrastou. Ale za subverziu Španielska by si hlasoval najradšej aj na diaľku. Tvrdiť, že maďarská demokracia je zdravá, chce už naozaj silný žalúdok či aj fake diplom. To akože Putin nie je komunista ani socialista a v HU nemá na nič žiadny vplyv. Lacný čierny humor.
 

Nečušal.

Nevymýšľaj si a neklam!
 

pohľad

Ke´d občas sledujem Tvoje príspevky veľakrát s Tebou súhlasím. Čo sa však týka Maďarska, Poľska podľa neberieš v úvahu všetky fakty, resp. ich filtruješ skrz svoju náboženskú inklináciu, nazval by som kresťanskou doktrínou ako jedinou správnou a neomylnou - aspoň tak ako to v Tvojich príspevkoch uvádzaš. Máš samozrejme právo ich hodnotiť svojim spôsobom, len si myslím, že nevnímaš svoju žltú (slepú) škvrnu v tejto oblasti. Dík za Tvoje príspevky, som rád, keď sa diskusia točí. :-)
 
Hodnoť

Eurofondy

Podľa mňa by si Poliaci a Maďari mali zažiadať o Eurofondy na založenie a činnosť tohto inštitútu. :-)
 

 

Súhlasím len s podmienkou že my ich za nich solidárne splatíme aj s úrokmi.
 
Hodnoť

Výborne.

.
 
Hodnoť

Ale vsak

v Polsku su mesta a dediny, ktore sa vyhlasili za zony bez Lgbti. Ochrana prav mensin je zakladnou zasadou EU zakotvenou v zakladnych zmluvach. Tu sa nie je o com bavit.
 
Hodnoť

 

Bruselský vtip týždňa je to, že tie fondy premenia pokoronovú Európu na húževnatý blok odhodlaný predsedať nadchádzajúcej klimatickej kríze.
Treba len dúfať, že podobné korona krízy sa nebudú opakovať príliš často, lebo ďalšie takéto obrovské sumy peňazí súdruhovia z Bruselu budú ťažko zháňať.
 
Hodnoť

nemci predali nemcom a my SME...v pi...

Tam kde je Madársko a Polľsko môžeme len snívať.Kdesi som sa dočítal ,že musíme Bruselu vysvetliť prečo uprednostňujeme SK potraviny.Ešte si bránia suverenitu my už SME o ňu prišli.
Často chodím do PL aj na potraviny to sa nedá porovnať-skoro všetko majú svoje...a hlavne vlastnú menu .My,mám pocit ,že SME nejaký pilotný projekt ako z ľudí spraviť ovce.
 

 

To nie je problém EU ale Slovákov ktorým s anevhe robiť na poli a ktorý uprednostni v Lidli každý smejd ktorý je o 5 centov lacnejší jak slovensky výrobok
Na druhej strane treba urýchlene dať zbohom V4 a hlavne Orbanovi. Nebebezpecnemu populistovi a šovinistovi.
 

 

Pametáte na slávnu 40 ročnu historiu komunizmu,ktoré národy ukázaly a dali priklad ako treba bojovat proti velkému ZSSR. Aj vtedy poliaci a madari boli tvrdym orieškom presne tak ako aj teraz.Komunizmus padol a ani táto liberálno bolševická unia ne prežike 40-ku.
Aj vtedy česko slovensky komunisti ktory boli navernejším spojencom ZSSR tvrdo kritizovali poliakov a madarov za svoje proti komunistické činy.
 

 

Rád by som videl tvoj diplom, súdruh. A ak máš problém so slovenčínou, doučím ťa.
 

 

Moj rodny jazyk je madarčina a ked vieš aspoň tak čitat a pisat v mojom rdnom jazyku ako ja v tvojom ,vtedy možeš kritizovat.
Vo všetkom vás len tahali češi nie na darmo bolo na vagonoch napísané slováci nespite.Napokon ked ste chceli niečo kvalitné nakupovat tak sever do Polska juh do Mad.-ka.
Ked slovensko vystupí zo zväzku V.4-ky a bude sa chciet hlbšie lizat zadky záp. štátov je len otázkou času další 1938 .Západ ktory vás v 1918 poskladal potom vás 38 zradil bez velkych problémov to može opakovat.
Kym v HU už dva roky pred 89 zasadávaly okruhle stolí a jednali s opoz. stranami a v lete pustily vych. nemcov do Rakuska na slovensku ešte mesiac pred novembrom bolševicky pisálkovia tvrdo kritizovali mad.-kych a polskych komunistov že ustupuju opozicií a tvrdo hájily velky Sov zväz.
 

Vak tyúk is talál szemet.

Za týchto okolností je tvoja slovenčina celkom znesiteľná. Ja vo svojej práci aktívne používam 6 svetových jazykov, ale maďarčina mi nijako nejde, Aj keď občas by sa mi v Pešti kvôli mojim priateľom celkom zišla. Možno ak by Orbán prehral najbližšie voľby, cestoval by som do HUN častejšie a na dlhšie. V4 je sotva v žiotnom záujme Slovákov, ale bez EÚ by sme na tom boli zhruba tak ako Bielorusi. U nás je stále kopec boľševikov a keby dostali príležitosť, časom by tu možno mafia namiesto strelnými zbraňami likvidovala investigatívnych novinárov novičokom. Ak by došlo na polexit a hunexit, nebol by to ešte koniec sveta. Možno by sa vám v činskej a ruskej mrazivej kazajke dýchalo ľahšie. Vo Švajčiarsku začinajú uvažovať o vstupe do EÚ, myslím že by to bola viac než len adekávátna kompenzácia za POL HUN ale aj UK. Keď je somárovi dobre, ide na ľad tancovať. Sok szerencsét, barátaim!
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre