SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako uraziť Orbána (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Demokracia, kde komunisti a socialisti

stratili vplyv, lebo priviedli štát do krachu, nie chorá, ale naopak veľmi zdravá a prosperujúca.
 

 

Veľmi zdravá a prosperujúca maďarská demokracia je rozvinutý oxymoron. Keď maďarský orbándemokrat či slovenský boľševik ma s krvavými očami nazve liberálne prasa preto že miljujem slobodu a plluralitu, tak to zrejme v maďarčine či smeráčtine je kompliment?
 
Hodnoť

Orbán si o sankcie prosíka už roky

K stanovisku Věry Jourovej, v týždenníku Spiegel, by som uviedol zopár súvislostí.

Začiatkom októbra 2020 je naplánované Jourovej zverejnie výsledkov štúdie a či kontroly štátov EÚ, v ktorej sa po prvýkrát systematicky skúmali otázky v súvislosti s demokraciou, slobodou a nezávislosťou médií, justície a opatrení proti korupcii.

Spiegel už pred aférou s Orbánom z nej okrem iného vytiahol i kritické stanovisko voči rozhodnutiu nemeckého ústavného súdu zo začiatku mája 2020 ohľadom ľahkovážnosti ECB, treba priznať, pre občanov Nemecka kult ako naše bryndzové, čo podnietilo vlnu kritiky voči Jourovej, vraj,

"Namiesto pokarhania Nemecka za jeho federálny ústavný súd by mala dáma lepšie kritizovať Poľsko, Maďarsko a spol. Za nedostatok právneho štátu. Pokiaľ neexistujú Spojené štáty európske, je náš Spolkový ústavný súd veľmi legitimizovaný na vydávanie rozsudkov, tak ako v minulosti... atď."

V reakcii na túto kritiku Jourová poodhalila čosi z jej možno už fix-pripravenej správy o stave Únie. O to skôr, že na Orbána sa to sype zo všetkých kútov. Prečo by si teda mala v takejto situácii prikladať voči diktátorovi servítok i pred ústa?

S podporou šéfky Ursuly i všetkých ostatných určite rátala, tá sa okamžite väčšinou i dostavila, takže ak sa vec s Budapešťou v najbližšom období opäť vyhrotí, tak by som tú diagnózu označil skôr ako maďarský guľáš čo si Orbán pripravil sám, zrejme podľa receptu jeho predchodcov bývalého guľášového režimu.
 
Hodnoť

kecy o urazke naroda su dktatorske

casto to pocuvame od fica od kotlebu od orbana kacynskeho, len si natahuju narodnu oponu pred svoje divadielko.
 

 

Aj Dankov priateľ Lukašenko sa k tejto téme neraz vyjadril.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre