SME
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kde je tu núdza? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

Núdza je

o zdravý rozum, rozvahu a jasnú komunikáciu. Dostatok je rôznych rýchlokvasených nápadov podľa toho, kto ako hlasno zakričí.
 

Núdza je o zdravý rozum

a zodpovednosť ľudí, ktorí s tupou ľahostajnosťou, najnovšie s hrdosťou a infantilným protestom, odmietajú rešpektovať základné ochranné opatrenia - rúška, hygienu a sociálny odstup.
Hlavne, že sme leto pretancovali na diskotékach, prechlastali v baroch a užili si úžasných dovoleniek v Aquaparkoch a svetových letoviskách.
 

 

A paradoxne Aquaparky su aj teraz otvorene do 1000 ludi....
 

Niektorí

potrebovali zájsť do Chorvátska na covid-party, aby si mohli omočiť zadok v Jadranskom mori.
 

S týmto choď

do pr***e, bol som 2x a poznám dosť ľudí, čo boli tiež a nikto sa nenakazil. Myslíš, že Tatralandia bola bezpečnejšia?
 

Nie, nie je.

Len šťastnej náhode, nie rozumu, vďačíš za to, že si nenakazil svojich príbuzných, spolupracovníkov a smoliarov, ktorí ťa stretli.
 
Hodnoť

 

Núdza je v SME
 
Hodnoť

 

Toto čo sa dnes deje v SME to sú už tie útoky ktoré minule spomínal Matovič? Tak to prišli skôr ako som čakal. :-) Skoro ako by za to mali špeciálne prémie.
 

Južne od nás hovoria o Sorošovi

tu u nás o Haščákovi, heh
 

 

A dobre, že prišli. Matovič musí čo najskôr skončiť, pre dobro nás všetkých. Potrebujeme normálneho premiéra, za ktorého sa nebudeme musieť hanbiť.
 

 

Takeho sme uz mali. Ostatne dva roky pred volbami. A co nam to pomohlo, ked bol v tandeme s politickou mrtvolou?
 

 

Mne nejde o pád vlády, iba o výmenu na poste premiéra. Nebudem špekulovať, kto by ho mal nahradiť, ale zmena je určite potrebná.
 

 

A to sa ako dá?
 

 

Rekonštrukciou vlády. Niečo na spôsob, ako Pellegríni nahradil Fica. Ja chápem, že ľudia možno chceli zábavného premiéra a za normálnych okolností by si Matovič určite užíval sociálne siete, kde by nás každý deň ohuroval množstvom zaujímavých statusov a všetci by sme mu to žrali. Ale na túto dobu sa skrátka nehodí. Teraz potrebujeme premiéra, ktorý aj vie niečo robiť, strategický plánovať, normálne komunikovať. Na Facebbočiky teraz fakt nie je nálada, ani čas.
 

Navrhujem

Biháriovú.
Tú keď zbadá covid, okamžite zdrhne zo Slovenska. A Fico, Pelle a fašisti to zabalia, keď si uvedomia, že proti nej nemajú šancu.
 

 

Ak nedokáže OĽANO (neviem ale kto) vymeniť osobu premiéra za niekoho príčetného a hlavne dospelého, tak utrieme hubu ako vždy doteraz, však sme zvyknutí. A ten nový (ak bude, aj keď neverím) následne musí vymeniť MK, MZ, MV.MF. To sme zas pokazili 29.2. čo?
 

Toto je neudržateľné.

Ja mám Matoviča plné zuby. Všade ho je veľa, príliš veľa, uniká mu podstata, melie dookola o nejakej vojne s niekým či s niečím, s kastrólom v ruke reprezentuje moju rodnú krajinu v Bruseli, na summite leadrov EÚ trepe o falšovaní štatistík a o SR ako svetovej jednotke vo vojne s coronou, potom sa s ním tuto, sused, kancelár Kurz odmieta stretnúť a bežný človek môže len od hanby prepadnúť, tenisky, ľudový, Paulínka, dcéra čo inštruuje svojimi želaniami komisiu či koho to tam v tej nekonečnej suite okolo seba má. No a Mrs. Záborská, tak to je úlet teda. Tá si ide len to svoje. Smerom do stredoveku. Nenormálne toto.

A znova sme prvý v Európe. Núdzový stav s aktivovaním armády. Motivačne. Preventívne. Neverím, že toto môže akceptovať niekto, kto apeluje na zdravý rozum. Za mňa neobhájiteľné a odporné zneužitie podmienok tohto výhradného inštitútu, na ktorý je určený. Nestačí, aby bol človek mimoriadne obozretný nielen z hľadiska pandémie, ale aj z hľadiska smerovania demokracie ako takej. Je to vyčerpávajúce. Ale ak nebudeme pozorní a kričať, ľahko môžme o ňu prísť, aj keď je stále v zárodkoch, ale aká - taká je. Ak nás história nepoučila, tak už nič. Vždy boli nebezpečne práve tie cesty, ktoré pod zámienkou dosiahnutia všeobecného blaha a jedinej pravdy, neprimerane, často plazivým spôsobom, zasiahli do osobných práv a slobôd jednotlivcov, čo sa v konečnom dôsledku prejavilo ako obmedzenie celej spoločnosti - a nie, verejné blaho sa nekonalo.
 

Vymýšlaš samé nezmysly

V normálnom čase, existujú predpisy, ktorých realizácia trvá niekedy aj niekoľko mesiacov. V pandemickej dobe ti za ten čas zomrie kopec ľudí. Núdzový stav umožňuje zrýchlené konanie. Ale u teba vidím ficoidné aj fašistické argumenty. Prezraď, za koho s nich kopeš.
 

Začnite rozmýšľať predtým, ako

niečo napíšete. Obhajovať zavedenie núdzového stavu tým, že zdravotníctvo bude flexibilnejšie, je scestné. Nie, nebude. Na to slúži stratégia a príslušné zákony. Ak nie sú vyhovujúce, bol čas ich zmeniť - nemyslím tým jediný zdravotný problém Slovenska, ktorý je pre vládu zaujímavý - novela interrupčného zákona. Krajina je v núdzi - tzn. že nikto iný v Európe v tej núdzi nie je? Je. Len sme spustili formálne procesy na úrovni všetkých orgánov vrátane všetkých medzinárodných organizácii kde Slovensko figuruje. Vrátane NATO. A nabudúce vás poprosím, aby ste si pred napísaním odpovede dobre prečítali, o čom píšem, pretože obhajovanie demokracie nie je prvkom fašizmu.

Skúste vyliezť zo svojej bubliny a pozrieť sa, ako riešia problém s pandémiou ostatné krajiny, ktoré majú vyspelú úroveň demokracie pri zachovaní osobných práv a slobôd svojich občanov. A áno, aj ľudia v týchto krajinách prijímajú obmedzenia týkajúce sa ochrany verejného zdravia, ruka v ruke s ekonomickými kompenzáciámi. Jednoznačne nie pod vyhrážkami a stupídnym nadávaním občanom do nezodpovedných faganov, ani spustením vnútorných a vonkajších procesov pre uvedenie krajiny do preventívneho, motivačného, “flexibilného” núdzového stavu.
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre