SME
Nedeľa, 6. december, 2020 | Meniny má MikulášKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo signalizujeme (ne)nosením rúška (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Ak ide o ochranu pred vírmi, tak áno.

Rúška sú však aj "kultúrou" zločincov a mohamedánov, ktorí si chcú schovať identitu, lebo majú záujem robiť zle. A ešte Čína, tá sa rúškami prezentuje už hodne dlho ako totalita.
Takže neglorifikujte rúška a nie je to žiadna veda, že rúško chráni pred infekciou, ale logika a štatistika.
 

All is well that ends well

Občas to vnímame ako nutné zlo, ale ak to objektívne zachráni čo len tisíc životov našich rodičov či chronicky chorých spoluobčanov, je takéto naše úprimné malé gesto namieste. Mne rovnako chýbajú objatia priateľov a známych či odzbrojujúce a inšpirujúce úsmevy krásnych slovenských žien. Abstinenčné príznaky od nechráneného kontaktu s čistým vzduchom sú už aj v oblasti psychohygieny celkom evidentné. Prežil som násobne oveľa horšie a deštruktívnejšie krízy a som si istý, že ak ma táto korona kríza nezabije, celkom určite posilní. Možno si viac budeme vážiť aj tie najmenšie samozrejmosti a kríza vlastne prispeje napokon v tejto nádhernej krajine aj k občianskemu zmiereniu.
 

All is well that ends well

Veľké PLUS príspevku Equalizer 2
 

gangsterskú šatku porovnávaš

s rúškom a beduínmi? džihádisti nosia rúška?
 
Hodnoť

Urcite existuje

pohlad na tych, co maju rusko bezdovodne len tak, pod nosom, alebo pripominajuce sal. Takych je vyznamne percento, ktori by si mozno tiez zasluzili zaradenie do skupiny ... .
 
Hodnoť

Povinnost

Myslim si ze je to nasa obcianska povinnost nosit ruska a nie len nejaky prejav doveri k statu. Vo vedu sa neveri, veda su fakty a tie sa musia prijat take ake su. Nenosenie ruska povazujem za nezodpovednost a priam ohrozovanie verejneho zdravia.
 

Absolútny súhlas.

.
 

 

Veda to sú fakty len do chvíle pokiaľ nejaký iný vedec nedokáže niečo iné. Napríklad: vedci zistili že vajcia obsahujú cholesterol a preto sa nemajú jesť a za dva roky neskôr zistili neviem či tí istý alebo iní vedci že vajíčka obsahujú zdravý cholesterol z čoho spravili zase záver že treba jesť vajicia. Takže minimálne jeden vedecký záver bola hlúposť. Navyše neviem o tom že by veda dokázala že rúška zachraňujú životy. Ja požujem za nezodpovednosť a ohrozovanie vladtného zdravia ich nosenie.
 

Si čudák. Vieš to?

.
 

Presne tak,

nechápem, prečo sa z toho robí dráma a ťahá sa do toho politika. Neviem tiež odkiaľ autor nabral to, že " ich nenosením zasa zvýznamňujeme osobnú slobodu, vyjadrujeme nedôveru vláde alebo protestujeme proti nejasne formulovaným pravidlám". Načo sa tu v súvislosti s normálnym hygienickým opatrením podsúva ľuďom, že tí, čo ho nenosia protestujú proti vláde, alebo čo. Sú to len nezodpovední ľudia, ktorí nechápu, že je to presne to isté, ako keď používame toalety, lebo by bolo nehygienické to vypúšťať niekde inde. V prípade infekcie horných dýchacích ciest len skrátka nevypúšťame a nevpúšťame vo veľkej miere nejaký škodlivý vírus a bodka. Vo východných kultúrach napr. v Japonsku to je bežné už desaťročia, nikto to tam neprikazoval ani nezakazoval, nosilo sa to ako hygienické opatrenie v čase chrípok. Presne tak ako keď používate vreckovky. Normálna hygiena, nič viac.
 
Hodnoť

samozrejme

pokial su ruska nosia spravne, nechytat sa ruska, dezinfokovat si ruky pred a po nasadeni a nosit ich tam, kde to je potrebne.
Nenosit jednorazove rusko 4 hodiny..
Ale mam pocit, ze pre niektorych je rusko anieco ako posvatna krava, lebo bez dalsich opatreni je to skutocne zbitocne.
Tak ako je blbosy mat rusko ked v okruhu 15 m nie je nikto, tak isto je blbost nosit jedno rusko 8 hodin.
A povedzte uprimne, kolky z vas to rusko nosite spravne, nie nemyslim tym nos vonku, myslim to prve - nechytit sa riska, umyt si ruky pre a po?
 
Hodnoť

 

Máme možnosť vybrať si? Ja už som rozhodnutá...
 
Hodnoť

Nosenie rúška pod nosom

je ako mať oblečené gaťky ale stiahnuť si ich pod kolená. Máte ich síce na sebe, ale sú vám nanič pretože nič nezakrývajú.
https://twitter.com/Chooch2u/s...
 

:-)

.
 

 

Čítal som iné prirovnanie že keď niekto nosí rúško tak je to ako keby si šťal do nohavíc a keď ho nenosí tak to je ako keby šťal niekomu na kožu. Já by som mal radšej mokrú kožu ako mokré nohavice. Už len z čisto praktického hladiska že koža skôr uschne ako tie nohavice.
 

Čítal som iné prirovnanie,

že takúto primitívnosť vymyslí len chorá hlava.
 
Hodnoť

Nenosiť rúško,...

...vtedy a tam, kde je to požadované a potrebné, prípadne ho mať nasadené nesprávne (trčiaci nos a pod.), pod bradou... - to nie je prejavom slobody, ale hlúposti, tuposti, pohŕdania bezpečnosťou, zdravím iných i seba.
 

K++

.
 
Hodnoť

čo tak začať aj veľkú kampaň za zdravie?

jedna vec sú rúška, ono je to celé pekné...ale chýba mi hlavný dôraz na zdravie. Ohrozená covid-om nie je ani tak veková skupina, ako skôr riziková skupina, ktorá sa ukazuje jasne: obezita, cukrovka, vysoký krvný tlak. Vyzerá, že vírus tu bude s nami ešte nejaký čas a možno aj dosť dlhý...nebolo by dobré začať s veľkou kampaňou ako sa naozaj starať o zdravie a o veľkom vplyve športu na zdravé telo? A vyzývať ľudí, aby čo najviac teraz športovali, cvičili a zdravo sa stravovali?

Na Slovensku je za obéznu považovaná jedna
zo šiestich osôb – 16,3 %. Obéznych bolo 15,9 % mužov a 16,6 % žien. Vo vekovej kategórii 18-24 rokov bolo obéznych 2,7 % Slovákov; vo veku 25-34 je to 7,7 %; vo veku 35-44 je to 11,8 %; v kategórii 45-64 rokov sa obezita týkala 22,1 % osôb; najobéznejšia bola veková kategória 65 – 74 rokov s 33 % obéznych; vo veku na 65 rokov trpelo obezitou 23,2 % občanov.

Lebo si nie som celkom istá, koľko sa dá fungovať len takto...čakáme na vakcínu, ktorá by nás mala spasiť, na zázračnú pilulku, ktorá covid vylieči...ale ostatné pridružené ochorenia nevylieči...a tí ľudia budú aj po vyliečení zázračnou pilulkou takisto veľmi rizikoví aj s ohľadom chrípky a iných viróz.

Je to na zamyslenie :-)
 

 

Vláde ide hlavne o to aby mohla čo najviac obmedzovať slobody ľudí keby im išlo o zdravie tak by o týchto veciach hovorili. Takíto stav vyhovuje okrem vlády aj farmafirmám ktoré zarábajú na tom že si ľudia rúškami ničia zdravie. Som len veľmi zvedavý koľko chrípok bude tento po tom čo si ľudia rúškami ničili imunitu.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre