SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Keď sa učí s rúškom pod nosom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Vďaka za úvahu

je otázka či to pochopia ľudia ktorí by to pochopiť už raz a konečne mali.Je teraz in viniť vládu,ako by mohla za našu hlúposť.Situácia je ozaj zlá,ale rezignovať by aspoň ľudia z rozumom schopným aktivity nemali.Nech myslia sami na seba,tým budú vlastne myslieť aj na iných.Chránte sa,svet bez vás nebude už taký pekný
 

Naopak.

Popierači a veriaci konšpiráciám, nech sa nechránia. Svet bude bez nich krajší. :-)
 

 

Nie je to také jednoduché. Oni nechránia iných...
 

Veď preto bude svet bez nich krajší.

:-)
 
Hodnoť

 

Chvalabohu že autor nežil dajme tomu vo vojnovom slovákštáte. Aj tam chceli len dodržiavanie pravidiel....
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Tých, čo odmietajú prijať aj zjavné fakty, nehovoriac o dôvere k vede a vedeckým poznatkom (napriek tomu, že ich denne využívajú), tých netreba dehonestovať, to už urobili sami. Tých už zostáva iba poľutovať. Ale žiaľ, v tomto prípade na ich postoj doplácajú všetci. A to nie je spravodlivé. Žasnem nad tým, že sa nájde toľko obmedzených ľudí, pre ktorých je občasné osobné obmedzenie na rypáku významnejšie, než cudzí život (a niekedy aj vlastný). Nie všetci sa z covidu vyliečia bez následkov. Teraz samozrejme píšem o dospelých. Deti v škole len prenášajú vzory správania sa z domu.

Autor (tohto príspevku) je manžel učiteľky :-)
 

Múdro hovoríš.

Zomrieť vinou hlupáka musí byť hrozné.
 

 

Súhlasím a zároveň ma veľmi desí, že toto píše učiteľ. Naozaj neuveritelné, táto epidémia nastavuje zrkadlo slovenskej mentalite a charakteru, a nieje to pekný pohľad. Som zvedavá, kam až to zájde. Našťastie nemusím byť toho súčasťou a zároveň prajem veľa síl tým, ktorí v tomto babanistane musia toto psycho obdobie vydržať.
 

psycho obbdobie?

mňa desí, ako učitelia idú príkladom pri rešpektovaní pokynov svojich nadriadených. Prečo sa potom rozčuľujú, keď ich nerešpektujú žiaci? Veď oni ich požiadavky a príkazy tiež považujú za nezmyselné, a preto si robia to, čo uznajú za vhodné. Či nie? To už je niečo iné?
 

Admini, admini

naozaj neskutočne tvrdá cenzúra. Neželaný názor?... kam sa na váš hrabú komunistické plátky!!!
 

 

Presne. Ale v tomto prípade by ma naozaj zaujímalo, v čom bol porušený kódex diskutujúceho.
 

 

Dovod zmazania prispevku:
tvrdenie / obvinovanie bez dokazov. To mi napísali.
 

 

Vďaka, nikdy som si nemyslela, že mi zablokujú komentár, v ktorom som slušne vyjadrila svoj názor na to, že autor označuje nosy svojich spoluobčanov za rypáky.
 

Učiteľ Jaroslav Rumpli

píše o svojich žiakoch:
"Namiesto nosov odrazu vidíte rypáky a čo iné má rypák než prasa, však."
"pre idiota už nemáte pochopenie. Bez ohľadu na to, či má šestnásť... "

Pre mňa absolútne neuveriteľné. Ťažko popísateľná tragédia Slovenska....
Pán učiteľ Rumpli nikdy nepochopí, že on, Tomáš Prokopčák a im podobní z úderky SME sú obrovský problém tejto krajiny.
Pretože oni sú súčasťou a obrazom inteligencie na Slovensku.
 

 

Veru, nevieme polemizovať, len slepo stáť za nejakou ideou, ideológiou a biť sa za ňu hlava-nehlava.
 

Veru, je sa čo učiť,

krásny deň prajem.
 

spoločne alebo proti sebe

ak je vážne ohrozenie, jednoducho je to tak. ak to je ťažké pochopiť, potom je ľahké dohľiadnuť na výsledok. a je to vidno aj na číslach. každý, kto nosí rúško (poriadne) ho nosí kvôli tebe a iným, nie kvôli sebe. každý, kto ho nenosí alebo nosí pod horenosom ukazuje druhým fakovník. ak niečo môže pomôcť aj len 1% proti strate života/ vážnych zdravotných komplikácií seba, blízkych, proti problémom typu totál lockdown, strata zamestnania/ príjmu .. neurobím to? budem to sabotovať?
 
Hodnoť

 

Ak sú pravidla nastavené zlé a nezmyselne, tak je len logické, že sa porušujú. Aký zmysel má nosenie rúška v triede, kde sa žiaci a učitelia stretávajú každý deň? Myslieť si, že v takom prípade niekoho rúško môže ochrániť, je naivné a hlúpe. Ako učiteľ by ste mali študentov viesť ku kritickému mysleniu. Ak však iba striktne trváte na dodržiavaní zbytočných pravidiel, tak ste iba jedným z učiteľov, vďaka ktorým je slovenské školstvo na stále tak zaostalej úrovni. Dôkazom toho, že niečo robíte zle, je aj skutočnosť, že vaše neustále apelovanie na správne nosenie rúšok, ktoré už unavuje aj vás samého, vaši študenti doteraz neprijali a nepochopili.
 

hmm

pravidla su nastavene dobre - len hlupaci ich nechcu chapat,resp. maju predstavu,ze bez ruska su vatsi frajeri - potom v na stole v pitevni mu to vysvetlia jednym rezom
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre