SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dobrý úmysel nestačí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

Ak vláda epidemiológov nebola zákonná na jar, tak nie je zákonná ani teraz. Či?
 
Hodnoť

 

To, že názor, s ktorým prišla po skúmaní GP nemá vyššiu právnu silu než ÚS je možno pre smer novinka. Ak smer a súčasná GP sa rozhodnú pre duplicitné neúspešné podanie na ÚS, svedčí to jednak o tom, že dlhoročná vládna strana nezvláda príliš elegantne návrat od moci do školských lavíc parlamentnej opozície. No a GP do príchodu nového generála by mohla skôr ctiť zásadu, že mlčať je niekedy zlato.
 

 

tak to som zvedavyy, co za mostara k takemuto premosteniu. ved ak niekto spaja nelegitimne nariadenia a prikazy bez pravnej sily a opory v platnom pravnom predpise s vyhlasenim nudzoveho stavu, tak tomu bud naozaj nerozumie, alebo chce, aby sme tomu nerozumelimy. Ved US SR nie je opravneny posudzovat nariadenia hlavneho hygienika, ktore boli zverejnene niekde na webe. na to opravneny nie je (cl. 125 Ustavy SR). Takze ten nazor, s ktorym prisla GP, musi byt rieseny cez vztah upraveny v zakone o prokurature a pripadne, ak sa na to nejaky prokurator po tychto hejtoch odvazi, na spravnom sude. potom mozno niekedy, bude moct do toho vstupit US SR. takze som zvedavyy, ci po prichode noveho GP si budeme musiet vsetci zvyknut, ze bude platit novy pravny poriadok, napr. ten, ktory nie je alebo nevyplyva z publikacie v zbierke zakonov a ze plati to, co bude uverejnene v nejakom denniku ako vysledok niekoho tlacovej besedy. A to bude jedno, ci v oblasti prava spravneho, civilneho, trestneho, ustavneho .... Som zvedavyy ...
 

 

Zrejme sa ctený alias tvári ako zvedavyy len pro forma, aby skryl zjavnú paranoiu. Taká tu bola prax tucet rokov keď na legitímne otázky sa buď neodpovedalo, alebo sa oponentom vkladali do úst vlastné zlé úmysly. Duplicitné podanie na ÚS bolo iba ilustráciou funkčnosti aktuálnej GP, nielen vedenia vecnej paralely súvisiacej priamo s témou v článku. Ak ale zvedavyy zase raz niečo nedopochopil, bolo by čestnejšie explicitné priznanie. Hanbou nie je nevedomie či polovedomie, hanebnou je skôr osvedčená blasfémia použitá okamžite na diskreditáciu oponenta. Rozumiem tomu, čo som prezentoval, to mi verte pán zvedavyy
 
Hodnoť

Pani redaktorka hrubo

zaútočila na génia matoviča. Určite si zo zajtra zlízne v reakcii na facebooku z Bruselu. Ak už nezareagoval.
 

 

Nemyslím, že by tu niekto na niekoho hrubo zaútočil. Mám komentáre ZK veľmi rád a sú pre mňa chvalabohu nie vlažné, ale nanajvýš inšpirujúce. To, že sa nielen s oponentmi ale aj priateľmi viackrát do detailov nezhodneme, nie je určíte žiadna tragédia. Je to len ďalší dôkaz, že SME je špičkový mienkotvorný denník plne rešpektujúci demokratické princípy a názorovú pluralitu.
 

 

evidentne tam mal dať englishman smajlíka
 

 

Si nepochopila Englishmana... On prezentuje pohľad Matoviča na obsah článku a očakávanie jeho predvídateľnej reakcie.
 

 

Toto krivé obvinenie kríva minimálne aspoň na dve nohy, lebo ja som nebol voličom IM. Ctím si fair play a bojujem za rovnaké šance aj keď je to pre viacerých mojich oponentov často len španielska dedinka. Zase sa raz ukazuje, že komu sa minú argumenty, účelovo siaha po invektivach.
 

Nuž aby bolo jasno.

Universalxx a carlito ma pochopili. Mal som tam dať asi toho smajlíka, ale nabudúce.
Myslel som že keď napíšem génius matovič, že to bude nad slnko jasné. Ale určite nechcem smer1,2 sns a magiána. Ale ani matoviča.
 

Pri tom strašiakovi

nemá nikto šancu
 

to je útok na úspešný boj s koronou

v apríli a jarných COVIDových premiantov, podlé ....
:-o
 
Hodnoť

 

To je ta GP, ktorej pred 2 dnami US odmietol jej podnet na Nudzovy stav ? Tieto 'kvalifikovane' uvahy GP by som nebral vazne. Zatial je to iba pravny nazor GP o ktoreho kvalifikovanosti si po poslednom rozhodnuti US netreba robit ziadne iluzie.
 

Súhlasíš

aspoň s tým, že ak na niektoré veci má oprávnenie vláda, tak ich nemôže vyhlasovať hlavný hygienik, ani premiér, ale musí ich vyhlásiť vláda ako kolektívny orgán? Alebo ako hovoril neb. Paška - je po voľbách zvyknite si a budeme si robiť čo chceme?
 

 

Zakon podla ktoreho rozhoduje Mikas tu je X rokov a doteraz to nikoho netrapilo. Kde bola GP pred rokom ci dvoma ?
 

 

Riesila dolezitejsie veci - napr ako ututlat gorilu
 

 

Cize ak to doteraz nikoho netrapilo, moze to tak ostat nadalej?
 

 

A prečo by nemohlo?
 

 

Sak mohlo. Aj generalny prokurator mohol ostat, aj pelle mohol ostat...tak?
 

Z dnešného SME:

Jediný, kto môže povedať, že štát konal správne, zákonne a primerane, je súd.

Čítajte viac: https://komentare.sme.sk/c/225...
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre