SME
Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Oportunista a ideológ (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

ale tu sa stále točíme dokola

pretože pandemickej či akej komisii je úplne jedno, či dáva zatvorenie reštaurácií logiku. Lebo nedáva. Takisto netreba hľadať logiku v zatvorení fitnes centier, kde pomaly môžete jesť zo zeme a všetko sa tam leskne a blyští dezinfekciou. Chceli prosto niečo obmedziť, aby zastavili mobilitu a toto sú ľahké ciele... ukázalo sa tu už počas prvej vlny, že podpora športu je tu nulová, drvivá väčšina ľudí tu šport nijak nerobí, tak zvaliť to na svalovcov, ktorí sa nevedia brániť je jednoduché. ... viete o tom, že zakázali plavárne aj pre športovcov, čo sa pripravujú na olympiádu? a že zo všetkých výskumov vyplýva, že pri každom výdychu a nádychu si dezinfikujte ústa chlórovou vodou? a že korona sa pri plávaní ani nemá ako šíriť?

takisto divadlá a kiná...herci si komedianti, čo zarábajú strašné prachy...ľahký cieľ. Tu sa nejde po naozajstných príčinách, ale tom, čo spoločnosť akože ľahko zhltne a väčšina to oželie.

Lebo zmysel toho, že šport, ktorí podporuje imunitu...a to je bez debaty, teraz zakázali vyše 500 000 deťom, je nonsens, ktorý snáď nemá nikde obdobu. A dočasné obdobie sú sračky...ak niekto verí tomu, že športovanie v kluboch a inde sa povolí pred koncom roka je mimo. Zas to budú držať až do posledného možného momentu.

Duševné zdravie dovidenia-dopočutia.
 

a ako

sa tí ľudia do kín, telocviční, reštaurácií, plavárni ... dostanú? Majú Arabelin prsteň, alebo naklušú do MHD?
 

ľudia žijúci v BA majú skreslený pohľad

....česť výnimkám... vidia všemohúcu MHD, ktorá v mojom regióne vlastne neexistuje a keď niekam chcete ísť musíte mať auto. A čo to má spoločné s tým, že sú opatrenia nelogické? Ani vás netrápi šport, tak prečo sa vyjadrujete? myslíte, že športovci, ktorým zakázali prípravu v bazéne na OH,. by si nevedeli kúpiť auto za 500 éčok?

Veď ok, ja s vašim názorom problém nemám, ale tak ako tvrdia tí hore, tak krv na rukách za všetky ľudské osudy spojené s kultúrou, gastrom a športom sú s vašim súhlasom týmto aj na vašich rukách :-)
 

netáraj

vyrástla som v malom meste .... tam sú také vzdialenosti, že všade zájdeš pešo alebo na biku

Ako dieťa som mala školu takmer 2km od domu a chodila som od prvej triedy pešo, do hudobnej školy to bol 1km - tiež ma nikto nevozil.

To ty tu splietaš o nutnosti pohybu ale ten najprirodzenejší pohyb - čo je chôdza ti ani nenapadne.

Ale pointa bola v tom, že treba obmedziť KONTAKTY!!!! Všade, kde sa dá. V tejto situácii, v ktorej sme sa už nedá dať výnimky všetkým, ktorí si myslia, že nemôžu byť bez fitka, svadby, kina, večere v reštaurácii (by som rada videla, ako v tých reštauráciách večer prídu mladí - najedia sa a odídu) ... každý má nejaký dôvod niekde ísť.
 

deti lekárov

a sestričiek kvôli pribúdajúcim službám svojich rodičov ani poriadne nevidia a budú na tom ešte horšie ..... teba trápia tréningy tých tvojcih
 

doktori môžu už deti aj neuvidieť

všetci sú machri, len dovtedy, dokým ich to nechytí... potom bude všetci kričať, akože je to možné, že neprišla po nich sanitka, kde sú všetci okolo...
táto arogancia ľudí žial rastie a až ozaj veľké tragédie nás vrátia do normálu.
doktori a sestri už počítajú s totálnym nasadením a niektorí diskutujúci sa tu hrajú na svoje pravdy... ach jo... :(
 

ine veci ako MHD

neexistuje, do fitka vpohode pesi, bicykel, auto, kolobezka, dokonca so videl uz aj eko skuuter na baterku.
 

Som netušil, že vo fitku je tak čisto.

Nikdy som tam nebol.
PS: nemohla by šíreniu vírusu zabrániť komunistická strana na svojom zjazde uznesením?
 
Hodnoť

 

Je načase si priznať, že aj u nás budú ľudia umierať na covid. Na jar politici krivku za cenu obrovských nákladov sploštili do priamky a ľudia nadobudli pocit, že sme vďaka akejsi nepochopiteľnej danosti európskou výnimkou. No nie sme. Osobne nerozumiem ľahkosti, s akou sme prijali najnovšie obmedzenia. V Maďarsku môžete ísť do reštaurácie, wellnessu i divadla, viedenská opera je v plnej prevádzke, ale my sa tu hráme na tých, ktorí si môžu dovoliť luxus zatvárania ekonomiky. Pritom tretina obyvateľstva nemá nijaké úspory, no my sme na biedu zvyknutí. Aj naši predkovia prežili na zemiakoch a kapuste, nejako prežijeme aj my. Naše zápecníctvo sa opäť prejavuje v plnej kráse.
 

 

Super "logika".
Ale u nás budú umierať ľudia nie len na Covid. Ale aj na nedostupnú akúkoľvek lekársku starostlivosť, lebo preplnené špitále.
Jednoducho to, v akom stave smerácke hyeny zanechali slovenské zdravotníctvo ani nemá obdoby v okolitých štátoch.
Preto opatrenia majú opodstatnenie!!!
Kto tomu nerozumie, poriada svadby s 200 ľuďmi v Poľsku....
Jednoducho, IQ chýba.
Ale národ, ktorý chce i naďalej voliť Pelleho a jeho bandu, ktorý sa vyžíva v hlúpostiach z Bruselu si ani nič iné nezaslúži. Iba umierať pred bránami nemocníc.
 

 

Nerobte si starosti, IQ ani EQ mi nechýba. Pred realitou sa utiecť nedá a môžete si za svoje vety dávať aj pätnásť výkričníkov, z diletantských opatrení sa tým sofistikované, cielené opatrenia nestanú. Politici prehajdákali kapitál, ktorí ľudia na jar v dobrej viere spoločnosti venovali. A to už nebol pri moci Pelle. S emočne nevyrovnaným a mentálne poddimenzovaným človekom v čele vlády nás čakajú ťažké časy. Všetko sa bude hasiť za pochodu metódou pokus - omyl a hystéria sa bude stupňovať. A ak budeme umierať pred bránami nemocníc, tak to bude naša chyba. My tvoríme spoločenstvo ľudí, ktorí žijú na tomto kúsku zeme.
 

 

Ťažké časy nás čakajú nie preto, že máme emočne nevyrovnaného a mentálne poddimenzovaného človeka v čele vlády..
Akýkoľvek génius v čele vlády by si veľmi ťažko poradil s tým, čo tu Pellefico 12 rokov vystrájali. Fakty nepustia. Tá úroveň je žalostná
 

myslim

ze to iq bolo myslene vseobecne, nie je dovod vztahovat to na seba ;-)
 

 

áno
 

ak si si nevsimol

vinnik uz je na svete, je to sulik...

https://www.youtube.com/watch?...
 

tak

7 dňová incidencia na 100 000 obyvateľov:

Slovensko - 222 (Námestovo 660, Bardejov 1900)
Maďarsko - 115
Rakúsko - 129
Poľsko - 144
Nemecko - 57 (toto sme mali na Slovensku v auguste)
 

 

Čísla treba porovnávať v kontexte s jarnými. Tam, kde mali na jar vyššie čísla, sú dnes nižšie, a naopak.
 

ano?

a čo z toho porovnania vyplýva pre adekvátnosť opatrení?

V Taliansku mali pri našich číslach zákaz vychádzania na severe a Bardejov má už toľko pozitívnych ako Bergamo.
 

to číslo

v Námestove je hrozné ale v porovnaní s Bardejovom je to selanka.
 
Hodnoť

nerozumiem, preco nespravia

lockdown v bardejove,ked riad.
ich nem. dal info, ze sa dokazalo
infikovat az 136 ludi z jednej velkej
svadby a tie mali aj 250 svadobcanov

domnievam sa. ze zac.covidu bol preto
taky milosrdny, lebo sa robilo primalo testov
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre