SME
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bohužiaľ, Matovič s nami nežartuje (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

 

ale Merkel nesprechuje slowakisch, len englis a aj keby mu povedala, co si o je "šeise operation" mysli, tak by so svojou chabou one time next time live ouh nou nevystacil... na druhej strane Capoutova by vemi rada bola keby jej volal a ze by mu asi aj svoje vedela povedat...

vylodenie v Normandii ma od rehotu posadilo na zem... :)
 

hraju spolu sachy

kancelarka sa s ironickym usmevom vyjadrila ze premiant jej ma zreferovat výsledok, zrejme sa jej pacilo ze testovacia lokalita je mimo jej jurisdikcie
 

 

 

Výborne som sa pobavila,
konečne mám viac času a aj možnosť čítať aj zábavné komentáre.
 

Čo je zábavné

na tomto výprdku ?
 

Pamätáte? Ešte nedávno SME búšilo

do Matoviča, že lockdawn je nezmysel a viac testovania je najlepší liek na koronu. Dnes sa to Tkačenkovi v hlave obrátilo a s lockdawnom je OK a masové testovanie berie ako "trepanie vyšinutého narcisa".
Naozaj si niekto myslí, že takéto bezočivé a hlúpe písanie zvyšuje dôveru v spoločnosti? Naozaj si mám platiť v SME za niečo, čo môžem čítať v diskusiách na Pravde alebo v kotlebových fancluboch na Facebooku zadarmo?
 

 

Súhlasím a dodám, že "trepanie vyšinutého narcisa" sedí skôr na autora.
 

Budem úprimný,

tu sa to oplatí, lebo tu je to tak pol na pol...čiže v podstate ako v bežnej populácii, na jedného dementa- jeden v pohode, a čo kvitujem, argumentačne tu je asi najlepšie zastúpenie kritického myslenia aj u odporcov
V Pravde Vás roznesú na kopytách po jednom príspevku, iné opozičné plátky nesledujem...
Komentátorov môžeme komentovať, to je celkom plus :-)))
 

 

Do diskusie v Pravde zablúdila len raz. Myslela som si, že som sa ocitla v inej dimenzii, ani čas, ani priestor nezodpovedal realite (alebo áno, ale takáto realita sa mi nepáči). Jeden diskutujúci sa aj snažil celkom relevantne argumentovať, ale dostal taký náklad, až som bola šokovaná, aká zjavná hĺbka obmedzenosti a neschopnosti kriticky analyzovať a myslieť má takú širokú podporu a moc, že dokáže takmer v momente odpísať a zomlieť kohokoľvek a čokoľvek, čo sa len náznakmi snaží priblížiť zdravému úsudku. Nikdy viac.
 

 

Darija, tiež som urobil dva pokusy na Pravde, no proti tej presile dementných príspevkov som nemal šancu. Bohužiaľ také je Slovensko a jeho voliči. Tak aj vypadáme.
 

 

Hrôza. Fakt hrôza. Mám pocit, že už stačí byť len hlúpym, ale zato s egom slona.
 

Nič sa nezmenilo,

len si robia alibi.

.
 

 

Nedavno sme nemali zkutocne informacie o hrozbe kovidu, kedze matovic sa zaoberal sulikom, svadbami...
Dnes je situacia diametralne odlisna a oproti nedavnu radovo viac ludi lockdown vidi uz ako jednini sancu.
Donedavna mal matovic krajci udajne plan a b c, mali udajne posilnene zdravotnictvo, nemocnice...a az trraz vysvitlo ze nemali nic, ze ohrozili 5 mio ludi a ze sposobili nedozierne hospodarske skody.
 

Loki, tvoj problém je rovnaký

ako problém tkačenka, mareca alebo kepplovej. Ste zaujatí. Ja hovorím: emócie bokom snažme sa dostať do popredia objektívne hodnotenia a rácio. A hneď budem napádaný ako svedok Matovičov.
Dám príklady:
1. "Nedavno sme nemali zkutocne informacie o hrozbe kovidu, kedze matovic sa zaoberal sulikom, svadbami... "NIE je pravda. Informácie dostávaš na dennej báze. Aj tu na SME.
2. "...a az trraz vysvitlo ze nemali nic," NIE je pravda. Boli pripravené napríklad pandemické plány pre nemocnice, zlepšilo sa materiálne vybavvenie... čo majú iní a my na Slovensku nie?.
3. Súhlasím, že situácia na Slovensku teraz nie je dobrá. Pozrime však na dáta. 14-dňový kumulatív prípadov na 100 tis. obyvateľov je v Európe horší ako u nás napríklad v Španielsku, Anglicku, Francúzsku, Holandsku, Belgicku, Česku, Slovinsku, Luxemburgu. Myslíš, že aj tam vládnu psychopati, šašovia alebo vyšinutí narcisovia?
4. V počte úmrtí stojíme v rebríčku dokonca ešte lepšie.
5. Počet nezamestnaných v septembri klesol. Pád HDP na Slovensku nie je diametrálne odlišný od iných krajín.
6. Popri COVIDE vám všetkým (a hlavne SME) unikajú pozitívne výsledky tejto vlády v zahraničnej politike, súdnictve, v boji proti kriminalite, v zlepšení podnikateľského prostredia, rozhýbala sa polícia - zatknutí sú šéfovia platobnej agentúry hmotných rezerv, finančnej správy...

Aj ja si viem predstaviť lepšieho premiéra ako je Matovič, Občas trepe dve na tri, koná unáhlene, nevyberá slová, nemá víziu (okrem boja proti korupcii), je individualista a nie tímový hráč atď...
Ale stále je to predstaviteľ štátu a normálny človek s chybami, ktoré nájdeme u väčšiny politikov.

Všetci vieme sproste nadávať. A dokonca lepšie ako to robí tkačenko. Ale nikdy by som tieto bohapusté bláboly nevydával za prémiovú žurnalistiku. Nemám proste hrošiu kožu.
 

Nie je testovanie ako testovanie

Stále platí, že viac testovania je najlepší liek. Lenže nie plošné menej presné antigénové testovanie momentálne chystané vládou, ale cielené testovanie kontaktov nakazených presnejšími PCR testami. Slovensko doposiaľ vykonalo necelých 120 tisíc testov na jeden milión obyvateľov. Rakúsko 221 tisíc, Nemecko 230 tisíc, Taliansko 231 tisíc, Belgicko 370 tisíc a Hong-kong dokonca 477 tisíc.
Problémom u nás nie je nedostatok PCR testov, ale neschopnosť vyhľadávať kontakty nakazených. Toto je vina ministra zdravotníctva, ktorý nevyužil leto na posilnenie kapacít úradov verejného zdravotníctva. Ďalšou jeho vinou je totálna neschopnosť efektívneho manažovania kapacít (schátraných) nemocníc pre Covid pozitívnych pacientov. Kým niektoré vidiecke nemocnice kolabujú a nie sú už schopné oddeľovať nakazených pacientov od nenakazených, iné vo väčších mestách majú stále voľné lôžka. Lenže záchranky nikto neriadi, a preto stále vozia nakazených pacientov do najbližšej nemocnice.
Takže epidémia sa vymkla kontrole a schopnosť zdravotníctva zvládať ťažké prípady je mizivá. Plošné nepresné testovanie nám skutočne nepomôže, takže zostáva iba lockdown.
 

Tkacenko

Prosím vás tolerujte ho. On za to čo produkuje ani nemoˇže. To, že degraduje celú úroveň SME, to by mal byť problém Balogovej, nie náš. Keby bol tým, čo nie je a ani nikdy nebude, mal by stráviť aspoň pár dní na JIS v nemocnici a helfol aspoň jednému pacientovi s COVIDOM. Na buduci rok s predplatným SME končím, už má úroveň ako videá Bukovského, známeho kompilátora vedeckých prác
 

 

to, ze je to dobre napisane a so spravnou mierou ironie
fajnsmeker oceni
Tkacenko si robi svoju pracu, rypanie do politikov, naozaj dobre
keby si svoju pracu robil dobre aj Matovic. Tkacenko by si musel najst ine temy
 

tkačenko témy nehľadá.

tkačenko má tému iba jednu.
 

 

V podstate má autor pravdu, lenže tie neustále útoky a pokus o likvidáciu tejto vlády mi v poslednom čase pripadá, akoby autorov nekonečných článkov o Matovičovi a jasné mlčanie o pokrytectve hlasosmeru dirigoval vlastník menšinového podielu. Nebyť tejto pliagy, tak by sa v tomto štáte mnohí triasli, vrátane tých, čo dnes mudrujú na každodenných tlačovkách a ich sponzorov.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre