SME
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vďaka patrí zodpovedným, ale to najťažšie nás len čaká (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Hodnoť

 

pani redaktorka, aky nazor mate na to, ze vase noviny nazyvaju koronavirus "cinskym virusom"?

Je to stanovisko redakcie alebo nadpraca jednotlivca?
 
Hodnoť

Zodpovedni idú na test?

To tu podsuvate. Zodpovedni nejdu medzi ludi. Nezodpovedny nie je ten, co nejde na test, ale medzi ludi. Ten, co nejde na vynuteny test ale dodrzuje zakaz vychadzania je zodpovedny voci sebe aj druhym. Kto ma moznost, mal by ostat 10 dni doma (okrem kratkeho nakupu potravin) , ako keby bol pozitivny a testu sa nezucastnit - urobi viac pre nesirenie virusu ako ten, co na test ide - toto je u mna zodpovedny obcan. Obavam sa, ze testy nam dlhodobo nepomozu a ide len o snahu zviditelnenia sa v zahranici.
 

453110

Tvoja filozofia je dobrá, netreba podceňovať ale odborníkov, ktorí toto všetko vymysleli. To je pravda, že najúčinnejšie by bolo úplné zavretie krajiny, čo ešte môže byť. Ale zodpovední asi chcú, aby aj ekonomika á nemocnice úplne neskolabovali. Preto sa rozhodli tak ako sa rozhodli. Verím tomu, že to pomôže a spomalí sa šírenie vírusu a odľahne aj nemocniciam. Dúfam. Lepšie bohužial nevie nikto poradiť vo svete ale musíme veriť, že riešenie sa nakoniec nájde.
 

Len pripomínam

Len pripomínam, že odborníci vo štvrtok navrhovali lockdown bez testovania.
 

zlá informácia

Nie je to tak. Pandemická komisia hlasovala a hlasovaním doporučila plošné testovanie a mäkký lockdown
 

Informácia je správna - upresním

Odborníci na komisii boli za lockdown, politici ich prehlasovali.
Tu máte zloženie komisie:
(1) Predsedom komisie je minister zdravotníctva Slovenskej republiky
(2) Členmi komisie sú:
a) minister pôdohospodárstva,
b) minister vnútra,
c) minister obrany,
d) minister dopravy, pôšt a telekomunikácií,
e) minister financií,
f) minister školstva,
g) predseda Správy štátnych hmotných rezerv Slovenskej republiky,
h) predseda Bratislavského samosprávneho kraja,
i) predseda Banskobystrického samosprávneho kraja,
j) predseda Trnavského samosprávneho kraja,
k) predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja,
l) predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja,
m) predseda Košického samosprávneho kraja,
n) predseda Prešovského samosprávneho kraja,
o) predseda Žilinského samosprávneho kraja,
p) generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a.s.,
q) generálny riaditeľ Spoločnej zdravotnej poisťovne, a.s.,
r) hlavný odborník pre epidemiológiu Slovenskej republiky,
s) riaditeľ Úradu civilnej ochrany Ministerstva vnútra Slovenskej republiky,
t) ústredný riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy Slovenskej republiky,
u) prednosta Kliniky pre infekčné choroby,
v) primár Kliniky infektológie a geografickej medicíny
 

 

a každý kto hlasoval proti lockdownu má na svedomí všetky zbytočné úmrtia a trvalé poškodenie zdravia spôsobené covidom 19
 

 

Chcela by som vidieť ten zoznam odborníkov, ktorých odbornosť sa končí na odvodeninu od gréckeho slova - logos, čo sa pod takéto použie Ag-testov podpísali a ešte podpíšu.

Zoznam virológov, biológov, mikrobiológov, imunológov, patológov, teológov (tí sa vyjadrili, ale to sú dogmatici).

Zoznam českých odborníkov pod ich Odborným stanoviskom s odmietavým postojom k takému experimentu čo sa deje aktuálne u nás, poznám:
RNDr. Helena Jiřincová, NRL pro chřipku a nechřipková virová respirační onemocnění CEM, SZÚ MUDr. Barbora Macková, Společnost pro lékařskou mikrobiologii, LS COVID MZ Prof. MUDr. Pavel Dřevínek, PhD, Společnost pro lékařskou mikrobiologii, LS COVID MZ Doc. MUDr. Marián Hajdúch, PhD, LS COVID MZ

Nechcela by som sa pred nimi obhajovať na nejakej konferencii.
Naši odborníci s vystúpením pred vedeckou obcou po tomto experimente skončili.

Treba domýšľať aj takéto dôsledky.

Ako v tej reklame na spravodajstvo čt:
Každý môže mať vlastný názor,
len musí vedieť, prečo si za ním stojí.
 

Nerozumien vám ..

vážil som si vaše odborné názory, vo veľa veciach ste mali pravdu až kým sa neprišlo na Ag-testy, (pozn. problematiku poznám).
Z tejto agendy sa pre vás asi stal boj na život a smrť s diskutujúcimi či to bude napr. 92,7 alebo 92,.9% a či Ag-testy áno alebo nie. Ako malé decko.
Chápem ak máte svoj názor hoc aj podložený vedeckými podkladmi a štúdiami tak sa zaň staviate a obhajujete ho.
Len si uvedomte, že nič nie je čiernobiele a nič nie je na 100%. Ak ste erudovaná vo vedeckej oblasti tak sama by ste to mala vedieť.
Za celý čas korony čo vaše príspevky čítam, (pokiaľ sa dobre pamätám a pokiaľ som všetko pochytal) ste ani raz nepovedali čo robiť, ale miliónkrát ste povedali čo všetci robia zle, čo je nepravda, čo je hlúposť.
Prosím a neoháňajte sa známosťami s vedeckými kapacitami, aj tieto kapacity sú úplne v koncoch a nevedia čo s tým, keby vedeli, tak vám určite ako známej povedia ako na to a mohli by ste byť vy tá múdra ktorá prinesie riešenie.
No a vrchol vaše zneváženie všetkých logos - tým ľuďom ste vedecky a odborne ani po členky nedorástla, lebo pokiaľ áno tak nie ste len nejaký premúdrelý anonymný nick na debate v SME ale niekto kto sa za svoje názory verejne postaví a pomáha svojimi schopnosťami.
 

 

presne tak a to ešte bez toho aby sa vedel dôsledok pilotného testovania. Môže sa dosiahnuť aj efekt opačný k cieľu s kt. bolo robené.
 
Hodnoť

Pani šéfredaktorka,

pripájam sa..., hlavne k tónu a atmosfére Vášho komentara. Ale VY ste, mimochodom, šéfredaktorkou týchto novín, ktoré pre ukludnenie atmosféry a často aj pre informovanosť ľudí nerobia nič. Naháňajú čítanosť, vyvolávajú zbytočne negatívne reakcie na všetko čo sa tu udeje, len aby bola kontroverzná "diskusia"...
Posledný prispevok pana Kuglu a samozrejme vášho dvorného experta na všetky problémy zemegule a blizkeho okolia pána Schutza hovoria za všetko. Možno nie vždy obsah, veď kritika je potrebná, ale všetko ten bulvárny a podrazácky a demagogický žvást okolo. Už len tie nadpisy: "Matovičov veľký zúfalý nezmysel" alebo "Z krajiny sa stal pokusný králik vojny proti Covidu"... A to sú, prosím, najčítanejšie články za 24 hodín či tri dni... Tak sa tam zlaďte, o čo vlastne ide redakcii... a aj Vám osobne...
 

tiež sa pridávam.

Nemusíte žiadnemu redaktorovi nútiť, čo si má myslieť a písať (to by ani nebolo dobré), ale môžete mu odporučiť iné periodikum, je ich tu na výber celkom dosť a každý si môže nájsť to "svoje". Lebo takto vyzeráte ako redakcia veľmi schizofrenicky, nehovoriac o rovnakom dojme aj z komentárov niektorých jednotlivcov v nej.
 

hm

bohuzial, prave taketo "rypacikovske" kontroverzne clanky ktore vyvolavaju napatie zvysuju podla mna citanost periodika.
cize redakcia/sefredaktorka ma dve misky vah: na jednej co by mali robit - korektne a zmierlive informovanie, ukludnenie atmosfery - mozne znizenie citanosti na druhej miske prilievanie oleja do ohna, iskrenie v diskusiach a zvysenie citanosti.
 

 

no ja som uz sme zavrhol,cakam kedy skoci predplatne,takto myslis ze sa im zvysuje citanost,a to niesom zdaleka jediny,je nas mraky,sak toto sa uz neda citat,tie ich pripecene clanky
 

 

Napodobne.
Ziadam vedenie Sme, aby umoznili predcasne ukoncenie predplatneho!
 

 

Zrusenie predplatneho nie je riesenie. Treba podoorit sefredaktorku, lebo napr. co ked vsetci podriadení na nu tlacili?
 

 

p. Schutz - odbornik na vseko, kritizuje vsetko. akurat nesuhlasim s vami ze na celom svete a blizkom okoli, spravne malo byt na celom svete a dalekom okoli.
a este o prsia za nim v tychto kvalitach je p. Hajcakova.
 
Hodnoť

 

Musím pripomenúť moje predchádzajú komentáre, ktoré sa opierali o medzinárodné vedecké štandardy a odporúčania vlád (Česka a Nemecka), ktoré expresné Ag-testy na plošné testovanie neodporúčali a upozorňovali na ich riziká iného, ako diagnostického použitia.

Keď sa ale ozvali biskupi a podporili Matovičove výzvy na testovanie, musela som napísať tento komentár:

Mňa nezaujíma, čo hovoria biskupi.
Mňa zaujíma, čo na plošné expresné Ag-testovania hovorí veda,
čo hovoria štandardy a smernice vlád v štátoch EÚ (stačí si naštudovať české a nemecké).

Veda nie je o dogmách, ale momentálne je taký úsus, že expresné Ag-testy sa na plošné testovanie NEHODIA a NEODPORÚČAJÚ!

Ak niekto chce ponúknuť nový model na ich použitie, musí najprv vedeckú obec presvedčiť, čo tým sleduje.

Musí mať projekt na overenie svojej hypotézy:
-hypotéza a jej ciele
-metodika a presné metódy
-popis experimentu a spôsob zberu dát
-výpočty a výsledky
-záver
-hodnotenie
-diskusia
-odporúčania pre prax.

Keď si to obháji pred vedeckou obcou,
jeho hypotéza sa stane všeobecne platnou teóriou.

Z tej teórie budú potom výrobcovia, distribútori, vlády, stavovské lekárske organizácie vydávať štandardy, návody, odporúčania a vyjadrenia a stratégie.

Tak pracuje veda.

Preto by sa mali teraz ozvať stavovské organizácie.

Mňa tiež zaujímajú práva pacientov,
ktoré mi garantujú, že všetky postupy smerujúce k ochrane môjho zdravia sú v zhode s aktuálnymi poznatkami lekárskej vedy.

Toto mi použitie Ag-testov, ktoré je v rozpore s aktuálnymi vedeckými poznatkami lekárskej vedy nezaručuje.

Žiaden lekár si nedovolí predpísať liek ani zdravotnícku pomôcku s iným cieľom, ako je uvedený v jeho Návode na použitie.

Preto mňa, ako osobu, subjekt lekárskej starostlivosti účasť na tomto experimente zdegradoval na objekt, čo je zas v rozpore s ľudskými právami.

Z toho je jasné,
že každý, kto sa tohto experimentu zúčastní, porušuje minimálne základné princípy lekárskej a medicínskej etiky a tiež etiky vedy.
 

bioetika

Strč si svoje ľuďské práva niekde v tejto situácii. V tejto pandémii aj tí najlepší virológovia a epidemológovia sa len predbiehajú, kto vie najlepšie odhadnúť situáciu. Samozrejme, každý to vidí inak a potom svoje tvrdenia každý druhý deň korigujú a zase ďalšie hypotézy vyslovujú. Aktuálne poznatky lekárskej vedy o liečení tejto pliagy sú nulové! Treba používať metódy, ktoré neboli vyvinuté lekárskou vedou - ale obyčajným sedliackym rozumom. Izolovať tých, ktorí prenášajú vírus.
 

Ano

A preto ich treba najprv sústrediť spolu s neinfikovanými.
Aby mohla prísť izolácia všetkých.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre