SME
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Do análov hlavným vchodom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < ... 8 9 10 11 12 13 14 15

Hodnoť

 

Toto je ale nezmysel. Ak človek vie, že je pozitívny tak asi nebude chodiť po návštevách a snažiť sa obchádzať pravidlá. Takže to stiahnutie z obehu má zmysel. Ak človek je len bezpríznakový prenášač tak nemá problém nakaziť x ďalších ľudí a v takomto kolobehu sa nabaľujú ďalšie prípady. Alebo ako si myslí autor článku, že sa choroba prenáša? A ako inak donútiť ľudí, aby sa išli dať otestovať? Však by tam bola úplne mizerná účasť. Keď sa to pripravovalo ľudia frflali, že účasť nebude, že sa to nestihne, že ... x dôvodov prečo sa to nemá robiť. Môžeme sedieť so založenými rukami ako všetci naši susedia a nechať si ľudí umierať po stovkách. Alebo sa aspoň o niečo pokúsiť. Pisálkov a chytrákov ktorý premieľajú či áno a či nie a či by sa možno asi mohlo nejak inak sa nájde dosť. Ale vymyslieť, zorganizovať to je už trocha iná liga. Ono za tie dva dni sa to naozaj možno nestihne otestovať ale o to ani nejde. Dokonca ani nejde o to či sa odchytia všetky prípady. Ide o to získať čo najviac času pre nemocnice, aby sme tu celý november nemali nával pacientov, ktorým nebudeme mať ako poskytnúť základnú pomoc. Na to netreba byť žiadny génius.
 
Hodnoť

Nemám rád tvoje komentáre

V akejkoľvek situácii či je zlá či dobrá z tvojich komentárov vždy všetko vyjde v zlom svetle. Ale na tú záhadu ti pokojne odpoviem. Pri reprodukčnom čísle, ktoré máme teraz to vychádza, že každý človek v tej infekčnej fáze (na týchto ľudí je daný antigénový test veľmi presný) nakazí ďalšieho cca 1 a pol človeka. To znamená, že ak zachytili 5 tisíc, potenciálne z tých 5 tisíc môže byť do dvoch týždňov 12500. Jasné, stále je tu riziko falošnej negativity (tým pádom číslo bude ešte vyššie) ale keď týchto 5000 ľudí pošlú do karantény (na karanténu sa vzťahuje absolútny zákaz opustiť miesto kde je človek v karanténe) v konečnom dôsledku nemá šancu nakaziť nikoho okrem rodiny a aj to mnohí riešia tak, že idú niekam inam práve preto aby nenakazili rodinu. Teraz keď budem len z brucha strieľať čísla. Keby tu máme zrazu tých 12500 pozitívnych, pri tom reprodukčnom čísle to bude o ďalšie dva týždne 18250 nakazených. Teraz si zoberme štatistické percentá. Keby len jedno jediné percento z tých 18250 má ťažký priebeh tak to je 182 lôžok, ktoré potrebujeme na ich záchranu (ak vôbec). Nie je teda lepšie keď týchto ľudí bude o niečo menej? Cca o 132 menej? Samozrejme toto sa neudeje naraz ale priebežne v čase. Lenže stále platí, že počty zdravotníkov ani postelí sa donemoty nafukovať nedajú, takže ako sa môže človek so zdravým rozumom pýtať takú hovadinu? Testovanie nie je najlepší krok pretože prišlo neskoro a nemuselo prísť vôbec. Horšie by však bolo keby sa nespraví nič a iba pasívne čakáme na to kým sa to cez nás prevalí ako tsunami.
 
Hodnoť

Ak pán Shutz nechápe

čo je účelom testovania , tak keby mi láskavo vysvetlil , ako chce ináč dosiahnuť , aby tí "superprenášači" zostali v karanténe a nechodili do práce , do obchodu a všade tam , kde to výnimky zo zákazu vychádzania povoľujú .
 
Hodnoť

Shutz ani nechápe, že pomaly máme

vybookované nemocnice a plošným testovaním si kupujeme čas... nechápe prognózy (ani matematicky) kde situácia speje

Človeku ktorý podceňuje vzdelanie a stačímu jeho hlava a komentuje veci mimo svojej kapacity (Peter Schutz: “Komentátor nepotrebuje školu, ale hlavu”) škoda oponovať...
...nuž hlupák si o sebe myslí že je dokonalý, vzdelaný človek vie aké má v poznaní rezervy...
 
Hodnoť

Keb sme bolo co k comu, vzoprieme sa

Ale ako narod sme poserovia, povedzme si to uprimne. Nemame kulturu, sebavedomie, odvahu. A Matovic to vie a naplno to vyuziva. toto plosne testovanie je prilezitostou ukazat mu, ze nanho kasleme a teda nezucastnime sa. No tam konci nasa odvaha. Aj ti, od ktorych sme cakali, ze zatiahnu rucnu brzdu nedoborovlnosti (prezidentka, vedci), napriek tomu, ze vedia o zbytocnosti testovania, stiahli chvosty. Som sklamany.
 

<< < ... 8 9 10 11 12 13 14 15

Najčítanejšie na SME Komentáre