SME
Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Najsilnejšie protipandemické opatrenie je osobný lockdown (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

easier said than done
No ale pavedz fašistovi, boľševikovi či fake socdemovi osobný lockdown. Tak sa ti zrejme na počkanie vyhádže, ak mu to preložíš, že je to vlastne tak trochu individuálna zodpovednosť. Lenže kde je tatko štát, čo ti podá ruku a prevedie ťa cez rozbúrené more? A ešte to aj preplatí
Equalizer 2
Pôjdem sa testovať aj keď som len bezvýznamná kvapka v slovenskom mori. Ale ten pocit, že som súčasťou niečoho väčšieho stojí za to byť tu a teraz v pravú chvíľu a na splrávnom mieste. Syn v Bostone má z toho pozitívne emócie, aj keď žije v úplne inom svete. My sa neustále za všetko sebaspochybňujeme a uznanie za odvahu dostávame častokrát zvonku, kde by som to nikdy nečakal.
Equalizer 2
vysvetliť aj schutzovi, že ak sa z populácie na čas karantény odlúči 90 % infikovaných je lepšie, ako keby "prskali do tváre niekde v čakárni u lekára, či pred obchodom, alebo v ňom. V prvom rade je to pilotný a odvážny projekt, ktorý nám čosi napovie, ale stačí si predstaviť hranola v pozícii bábkoherca a marionety s jamkami na matkovičovom mieste. Určite by nás gaspar presviedčal o tom, že korona je menej dôležitá, ako osobná sloboda kollara z., osobné preferencie min. spravodlivosti opičkovej, GP rf - spolužiaka pekelníka, či už možno šp 71:0....... Demokracia je výber toho, čo nechce skoro polovica ľudí a komunizmus, fašizmus a soc.dem. v našich podmienkach je to, čo si "želá" takmer 100% obyvateľov.
joe111
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Zaujímavé, že

Vírus spochybňujú len SD+komunisti+ultra.pamatam sa ako nám hovorili keď buchol Černobyl že rádioaktivita zo sovietskeho zväzu nie je škodlivá
 

1762130

No ale ak má toto tvrdenie ešte aj dnes racionálne jadro, navrhoval by som tam ibvestovať a zriadiť pracovný tábor pre naších papalášov.
 

Múdro hovoríš.

:-)
 

testovanie má byť medicínska záležitosť

nie politická. Dnes už je jasné, že to vymyslel Matovič. a teraz toi silou mocou musí dotiahnuť do konca. už si zobral do huby aj prezidentku, že bola málo entuziastická. a vedci mu veľmi ale že veľmi taktne naznačili, že takto sa to nerobí.
 

:-D. :-D :-D

"...Lenže kde je tatko štát, čo ti podá ruku a prevedie ťa cez rozbúrené more?..."
Ta vof Cine, Rusku abo S.Korei!
 

 

Tatko štát a mamička rodná strana všetko nikdy nezvládnu. Chcel som tým len povedať, že odvážny a individuálne zodpovedný občan je pilierom hdrdého štátu oveľa viac než všetky tie kverulantské sľubotechny. Úprimne povedané bál som sa v prevej chvíli pri rozhodovaní, či sa ísť otestovať. Zahanbila ma 83-ročná dôchodkyňa, ktorá nemusela a napriek tomu ako pilot kamikadze išla. Veď aj ja žijem aktívne medzi ľuďmi a chcem byť zodpovedná. V Čechách by jej niektorí popierači asi povedali "ať staříci zemřou" V tejto krásnej krajine prevážne odvážnych ľudí však aj starší ľudia majú svoj osud v relevantnom rozsahu vo svojich rukách. I keď im to tatko štát všetko nepreplatí.
 

Výborné.ale je nás málo

Alebo?
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

No hlavná vec,že voliči koalície sú premianti.Poslúchajú vo všetkom a všade.Nepáči sa mi vnášanie politiky do tejto situácie.Ale to je váš náyor a máte naň právo.Takže voliči koslície,,Na Belehráááád"
 

Oprava

..koalície
 

Ty, chlape, potrebuješ osobného editora.

Obsah bieda, štýl hrôza, gramatika, škoda komentovať. Radšej nič nepíš.
 

 

Vynasnažím sa dostať aspoň na tvoju úroveň.Gramatika je ok.Tak načo komentuješ.
 

Napr. daj si opraviť medzerník

na klávesnici a tvoja gramatika sa výrazne zlepší.
 

 

Načo reaguješ?Daj si pohov.
 

 

To ich chápanie slobody na spôsob nekriticky sa podriadiť vodcovi/otcovi národa/pánovi farárovi vyplýva z ich nastavenia a formovania už v rannom veku na hodinách náboženstva.
Sloboda v chápaní týchto ľudí = síce autonómia svedomia (ako pekne znie táto poučka), ale normy toho svedomia ti diktujú dogmy katolíckej sociálnej náuky.

Veď načo sa treba potom na Dušičky chodiť modliť a zapaľovať sviečky, ak nie na vykúpenie duší v očistci.

Sloboda a individuálna zodpovednosť má v chápaní liberalizmu celkom iný význam.
 

Ja keď čítam niečo

o kvapkách v slovenskom mori a súčasti niečoho väčšieho, dvíha sa mi žalúdok.
O tom istom píšeš inými slovami aj ty.
Lebo nesvojpravnost v rozhodovaní, čakanie na pokyny zhora je postoj, ktorý bol príčinou toho v akých sme teraz fekaliach.
 

 

Mne sa 12 rokov dvíhal žalúdok z toho vášho bačovania a alternatívneho štátu. Svojprávne rozhodovanie je o vlastnom rozhodnutí ísť aj do rizika. Vedci budú ešte nie jeden piatok nerozhodní a nejednotní, Tak len čakaj na pokyny zhora lepšie povedané zo súmračnej, kde ti jeden deň odporúčajú a o dva dni už nie. Jeden deň drísty o jadre EÚ a pár mesiacov zas ako nás EÚ diskriminuje. Nie je mi celkom jasné, kde sa zo zotrvačnosti stále cítiš byť ale ja už po tých rokoch konečne slobodne dýcham a verím, že na Slovensku zmeny budú aj pokračovať.
 

Keď na Slovensku

budú zmeny pokračovať takým tempom tak budeš jednotný a pevný ako vedúca úloha strany. Aj dýchať ti dovolia doživotne spoza rúška. Ja zhora nepotrebujem, na rozdiel od teba žiadne pokyny a už vôbec nie novú "kolektivizáciu", mám svoj vlastný rozum a rozhodujem sa podľa neho. Nie podľa toho ako sa tvoj idol Matovič vyspí a ktorou nohou vstane.
Dookola opakuješ mantru svedkov Igorových, že ten kto nesúhlasí s idiotinami a porušeniami zákona, patrí medzi Ficových a Jamkatých banditov. Ty a tebe podobní si ani neuvedomujete že svojou nekritičnosťou a prikyvovaním na každý nezmysel, ako dláždite cestu k ich návratu k moci.Lebo ste slepí a hluchí k akýmkoľvek argumentom a slovo vodcu Igora považujete za písmo sväté.
 

 

Tvoja terminológia ťa znovu raz odhalila z klamstva a demagógie. Igor nie je môj idol ani vodca a dokonca som ho ani nevolil. Kolektívizácia, svedkovia jehov/igor, idiotiny, pismo sväté... no ak toto je ten tvoj vlastný rozum, tak fakt ďakujem.Ja sa podľa toho rozhodovať na rozdiel od teba nebudem.Toto sú také podvody ako keď tvoj expremiér v nemenovanej TV na jednoznačnú otázku moderátora úplne od veci zhruba odpovedá: Nemôžem túto debatu začať inak ako skonštatovaním, že lož je pracovná metóda súčasného premiéra. No a čo ste sa to vlastne pýtali, pán moderátor? Tak ešte raz na záver: menuj explicitne idiotiny a porušenia zákona. Inak zase ako mnohokrát vo svojom pohnutom živote len premeškáš ďalšiu príležitosť mlčať.
 

Dobre teda.

Menujem jednu ale zásadnú. Víkendové manévre sú proti zdravému rozumu a nielen kvôli testom. Nariadili núdzovým stavom zníženie mobility. OK, akceptujem. Potom novým nariadením dajú do pohybu milióny ľudí. Na také pochybné a vraj dobrovoľné manévre v prípade neúčasti vymysleli sankciu, domáce väzenie. Bez opory v zákone. A teraz tá čerešnička na torte. Otvorené hranice. Odchytiť cez testy pár tisíc aj falošne pozitívnych a pustia viac tisíc skutočne pozitívnych. Ak toto má logiku, tak už neviem čo nazvať blbostou.
Navyše epizootologii sa dosť dobre rozumiem, na mňa heslá typu poručime vetru desti neplatia. To nie je za Fica, to nie je proti Matovičovi, to je za zdravý rozum.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre