SME
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Keď sa do diskusie vkráda dehumanizácia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

My, žijúci, o smrti vieme, že raz príde, a zaplačeme za každým, kto je nám blízky...
 
Hodnoť

 

Iste, súčasná panika nie je len o zdravotníctve, ale aj o zdravotnom stave obyvateľstva. Naša spoločnosť sa tvári, že byť obézny, mať cukrovku druhého typu či vysoký krvný tlak je normálne. No nie je. Aj zdravotný stav populácie je naša vizitka, zdravie nie je v dnešnom svete, žiaľ, nič samozrejmé a treba sa oň starať. Už Hippokrates vedel, že jedlo je naším liekom, no keď to dnes tvrdí lekár, tak si z neho robíme srandu, že lieči orechmi. Každý sa slobodne rozhoduje o tom, čo si vloží do úst, čím rozhoduje aj o svojom živote a smrti.
 

 

Lenže on okrem rád k zdravej výžive tvrdí že covid je banálne ochorenie a obhajuje to lzami a polopravdami . IB je typický príklad dehimanizatora , ktorý podsúva , že každý si je za svoje choroby zodpovedný a preto na chorých nezáleží , lebo ti patria diabetologom a obezitologom a my sa tým nemusíme trápiť
 

Vyštudovaný "lekár"

pre športovcov, ktorý sa živí prekladanými zahraničnými článkami, ktorý nikdy žiadnu vedu aktívne nerobil, len si prečítal, preložil a pospájal dva a dva, "lekár", ktorý uverí konšpiračným teóriam a masovo ich šíri a navyše spochybňuje svetové kapacity infektoĺógov, "lekár", čo spochybňuje vyhlásenie WHO o celosvetovej pandémii na jednej strane a na druhej sa na WHO odvoláva, "lekár" ktorý prirovnáva vysoko infekčné ochorenie k iným neinfekčným chorobám, pre mňa lekárskou autoritou nie je a ani byť nemôže.
Pre mňa je to skôr konšpirátor a nie lekár.
Bol som odberateľom jeho videí, riadil som sa jeho radami, až do doby pandémie.
Tá mi otvorila oči v tom, že je to len prázdny človek, ktorý sa tvári že je najmúdrejší na svete, aj keď z ďaleka na to nemá.
Nevenoval by som mu už pozornosť, no považujem za najväčší problém to, že ľudí, ktorým ide o život opakovane zavádza a klame.
Úsmevné je, ako teraz spochybňuje všetkých odborníkov naokolo s pre neho "banálnym" covidom, a na jar sa tak strašne rozčuľoval, a obvinil nejakého zákazníka v obchode, čo si pri ňom odkašľal, že mu nakašľal na nákup. :)

Zvaliť všetku vinu a zodpovednosť na človeka za svoje zdravie len preto, čo si dá na tanier je veľmi krátkozraké a nehodné človeka, ktorý sa vydáva za odborníka, duplom lekára.
Nech tie svoje kydy povie svojim preťaženým a vyčerpaným kolegom, keď ich vyčerpanosť privedie k nemoci, ako je vysoký krvný tlak, nadváha, cukrovka, či problémy so srdcom, že za to môže len sám tým, čo si dával na tanier.
Čo to je za lekára odborníka, keď neberie do úvahy aj iné možné dôvody ktoré viedli k ochoreniu?
Sám si užíva život bez stresov, cvičením, tenisom si udržuje kondičku a telo, ktoré tak veľmi rád prezentuje. Má na to spústu času. On nevie čo je stres, nikdy nemal existenčné problémy a zodpovednosť uživiť rodinu.
On sa určite nebude namáhať pomôcť nášmu zdevastovanému zdravotníctvu a obyvateľom tejto krajiny. Skôr bude naďalej šíriť bludy a spochybňovať skutočných odborníkov.
Zabúda však, že nikto tu nebude večne a aj na neho raz príde.
 

Tá Vaša žlč na IB

z čoho pramení? Veď ste sa jeho radami riadili. Závidíte mu tenis, tak ho hrajte aj Vy, závidíte mu zdravú výživu, tak nežerte údené kolená a slaninu. Závidíte mu to, že vie angličtinu? Tak sa ju naučte! Čo Vám bráni? Nemáte vzdelanie, tak si ho dorobte. Máte to vo svojich rukách. Všetko. A až potom, keď to zvládnete, tak chrlite žlč na tých, čo vedia.
 

:))))

Nežeriem údené kolená a slaninu. Som vegetarián, stravujem sa zdravo.
Mýliš sa, jemu nemám čo závidieť.
Netúžim po 150 nevkusných vestičkách a 50 hodinkách. :)
Moje životné preferencie nie sú v predvádzaní sa a zavádzaní ľudí.
Dávam prednosť svojej rodine, deťom, vnúčatám a záhrade. :))
IB nestojí za moju pozornosť.
Vadí mi, že klame a zavádza ľudí, ktorí tým, že ho počúvajú a dôverujú mu riskujú svoje životy. Bude ich mať na svedomí.
 

JO

nemienim sa vadiť. Ak je všetko pravda, čo si popísal, tak sa čudujem, že vôbec dávaš diskusné príspevky. O tom, či je 150 vestičiek nevkusných a 50 hodiniek detto je len na posúdení ľudí, ktorí sa venujú módnemu dizajnu.Ani Ty a ani ja nie sme v tomto dôležitý.
Ak nemáš iné, veľmi dôležité a podstatné informácie,ktoré by IB diskvalifikovali ako lekára, bolo by vhodné, aby si neroznášal žlč v štýle, že síce nestojí za Tvoju pozornosť, ale aj tak si kopneš.
P.S. Inak vďaka za Tvoj postreh 150 vestičiek a 50 hodiniek. V živote som sa takto nepozerala na ľudí. Fantázia
 

Vonku prší,

v záhrade sa nedalo robiť. :)

Vieš, ani ja som sa na neho tak nepozeral dovtedy, kým neotočil a nezačal spochybňovať špecialistov, odborníkov infektológov a virológov a nezačal sa prezentovať ako väčší odborník ako oni a potom aj odborník na všetko. :)
Vrcholom bolo, keď prirovnával vysoko infekčný covid k neinfekčnej rakovine a v tej súvislosti vyzýval na nenosenie rúšok.
Ako môže jeden lekár spochybňovať bránenie šírenia nákazy rúškami?
On neprešiel v škole odbornou praxou na chirurgii či traumatológii?
On nevie, prečo lekári operujú celé hodiny v sterilnom odeve a rúškach?

Vždy som sa držal hesla: ži a nechaj žiť.
Nie som lekár, pred covidom som mu dôveroval.
Akceptoval som aj preto jeho ne/vkus.
Lenže on začal ohrozovať a stále ohrozuje svojimi videami životy ľudí, zneužíva ich dôveru pre svoje záujmy.
Svojimi videami spôsobuje sabotovanie infektologickych nariadení svojimi fanúšikmi. A tým šíri nákazu a ohrozuje na živote nielen svojich fanúšikov, ale aj iných.
Začal som rozmýšľať, prečo to vlastne robí?
Však na začiatku mal aj on obavy a upozorňoval pred nákazou a naraz otočil.
Zrejme mu prestali do ambulancie chodiť ľudia a potreboval to nahradiť zvýšením svojej sledovanosti na nete. A ľudí, ktorí ľahko podliehajú konšpiráciam je u nás podľa prieskumov cca 50%.
Po tých jeho zavádzajúcich videách ho už nedokážem viac akceptovať ako odborníka na čokoľvek a nieto ešte ako lekára.
Považujem sa svoju povinnosť upozorniť na jeho klamstvá aj iných.
 

 

OK. A čo taká relevantná informácia, že IB je narcistický kretén a vždy ním bol. Stačí hlupče?
 

 

Čo ty vieš, čím si ľudia prechádzajú a prečo sú akí sú?
 

 

Presne tak.
 

Skleroza Multiplex napriklad

Pani Galina,ako ku vasmu poucovaniu pridu vsetci ludia s autoimunitnym ochorenim, ktori musia užívat imunosupresivne lieky? Oni svoju chorobu asi nedostali z toho, co vlozili do svojich ust. Takisto su velmi ohrozenou skupinou.
 

bohužiaľ, dali ste rozporuplný príklad

https://www.idnes.cz/onadnes/z...

áno, značná časť ľudí ma genetickú záťaž na autoimunity.....a nešťastie je na svete aj bez vlastného pričinenia......takisto rakoviny pred 45. rokom


ale ak sa niekto chová k svojmu telu ako k tanku, čo čaká, že sa stane?

problémy ľudí treba hodnotiť individuálne alebo vôbec......no väčšinu národa by asi roztrhlo, keby niekoho neodsúdili aspoň 3krát denne....aj na týchto diskusiách
 
Hodnoť

 

Ešte faktická poznámka: označiť človeka za obézneho či cukrovkára nie je dehumanizácia, keďže ho tým neoberáme o nijaké ľudské vlastnosti. Len konštatujeme, že je to obézny človek, človek s cukrovkou atď.
 

 

Evidentne ste nepochopili autora. Skúste ešte raz, pozorne a s porozumením prečítať článok.
 

evidentne sa ani nesnazi pochopit autora

mliet teraz o zdravom zdravotnom style je znamka pomylenosti
 

 

pomýlenosť? to fakt? :-) takže načo by sme sa starali o svoje zdravie, načo zdravý životný štýl... veď jednoduchšie je všetkých čo to robia zavrieť doma a ešte ich obviniť z toho, že ak chcú ísť do fitka, tak tým vlastne zabíjajú všetkých starčekov, starenky a chronicky chorých pacientov. V tejto spoločnosti sa pramálo hovorí o zdraví, všetko chceme nahradiť karanténou. Bolo by super ľuďom pomôcť, aby sa so svojim stavom nezmierili, ale s ním niečo urobili. Väčšina ľudí to urobiť môže, ale nechce. Jednoduchšie je čakať na tabletku alebo vakcínu.
 
Hodnoť

 

Medicínske fakty nie je dehumanizacia.
Obezita je rizikový faktor.
Aj cukrovka.
Je mi ľúto.
 

 

To nikto nespochybňuje. Aj onkologické ochorenia sú rizikový faktor. To znamená, že nad smrťou ľudí s takými ťažkosťami môžeme mávnuť rukou "veď aj tak by boli umreli"? Takže ak takého človeka zrazí opitý vodič a umrie, tak vlastne nič sa nestalo? Veď aj tak by umrel. Toto je tá dehumanizácia.
 

 

Môj otec umrel minulý týždeň. Nevidela som ho od 11. 9. lebo kvôli Covidu zákaz návštev v DD.
To je dehumanizacia.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre