SME
Sobota, 6. marec, 2021 | Meniny má Radoslav, RadoslavaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako sa láme tatranské tabu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

A je tam aj Gabo?
 
Hodnoť

Musím úprimne povedať, že

pán Tkačenko mi knihu svojou recenziou dosť znechutil. Svoj nepríjemný zádrapčivý a útočný tón písania prevtelil do útvaru, na konci ktorého naozaj neviete, o čo Radovi Baťovi v knihe šlo. Akurát sme sa dozvedeli, že kniha je dôležitá. To poteší. Ale čo ďalej? Chcel zachytiť veselé historky, napísať "kto bol kto" v dejinách, alebo hlboko mapovať obdobie a témy? Postupuje autor v časovom slede alebo knihu štruktúruje podľa oblastí? Napríklad rozpočtová politika, monetárna politika, daňová problematika...? Obsahuje kniha nejaké spätné analýzy, autorove tabuľky a grafy, hodnotiace úvahy, našiel a pomenoval Rado Baťo aj chyby, ktorých sme sa dopustili, alebo len zachytáva historické fakty? Rozoberá a hodnotí politiky najdôležitejších politických strán?

Občas sa stane, že recenzia vypovedá viac o recenzentovi ako o knihe. Zdá sa, že tento smutný prípad nastal aj teraz.
 

Na položené otázky sa da odpovedať

prečítaním knihy nie Tkačenka. Kozmetická vada 1 svoj nepríjemný zádrapčivý a útočný tón písania prevtelila do útvaru, na konci ktorého naozaj neviete, čo od Rada Baťa a Tkačenka chce.
 

Čo by som od Tkačenka chcel

je obsahom prakticky celého môjho príspevku s výnimkou jeho konca. Takže sa ti podaril celkom vtipný príspevok.
 
Hodnoť

 

Už som si dávno povedal, že Tkačenkove články nečítam, teraz som urobil chybu, že som začal čítať bez toho, aby som pozrel kto je autor. Odviedol mojú pozornosť fotografiou Radičovej s prehnaným podtitulkom, tak som chcel vedieť o čo tu ide.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre