SME
Sobota, 6. marec, 2021 | Meniny má Radoslav, RadoslavaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo nám hovorí Matovič? Máme sa obávať? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

 

Ale vsak aj vase mediu spory miluje, vrta sa v nich, snazi sa ich vyvolavat, podpichuje, provokuje, stvete politikov proti sebe. Co tam na tom, ze sme vo vaznej krize ? Kaslete na to. Chovate sa rovnako nezodpovedne ako politici. Vsetky komentare mate v negativnom tone, nedokaze nic ocenit, prist s cimkolvek pozitivnym. Iba jedno negativum za druhym.
Necudujte sa, ze spolocnost i jej vrcholni predstavitelia su taki isti. Ved vy od nich presne to chcete.
 

 

No ja by som skor rad precital vyjadrenie nejakeho psychiatra ktory dlhodobo sleduje spravanie IM ako by ho z hladiska jeho psychiky a mentality. A k tebe ako obhajovacovi IM len tolko ze politikov treba permanentne kontrolovat a strazit a nie im verit. V tomto robia media dobru pracu.
 

 

..Ako by ho ohodnotil..
 

karaoke

Politikov treba permanentne kontrolovať ale v demokratickom formáte. Tá boľševická psychiatrická terminológia a repertoár udržuje a graduje hystériu, ktorú si tak veľmi želajú advokáti predošlého režimu. Objednávateľom nájomných vrážd a architektom paralelného štátu prezumpcia neviny a vláde apriórne podozrenia, faky a nenávisť. To je tá progresívna slovenská demokracia a nikdy inak?
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Pojem "demokratický formát" nie je zaužívaný, ale kto chce pochopí, čo mal Equalizer2 na mysli. Takže, ak budeš súhlasiť, povedal by som, kritika podložená argumentmi, získanými analýzou predmetného problému a hlavne objektívna ÁNO. Kritika, ktorá argumenty nahrádza splietaním rôznych vulgárnych krčmových oplzlostí, osobných urážok, zdravotných "odborných diagnóz" a sarkazmov nemá nič spoločné s vecnosťou komentárov a je úbohým vysvedčením novinárskej etiky. Jednoducho povedané, médiá sú na to, aby sledovali politické a iné procesy v spoločnosti, komentovali ich a v prípade potreby ukázali na chyby a nedostatky, ale nemá právo na osobné útoky a tendenčné demagogické opisovanie práce osôb, ani inštitúcií.
PS.: Zaujatosť, alebo nemotornosť prejavil i autor článku na tejto webovej stránke, keď napísal, že prezidentka si "zavolala Matoviča". Prezidentka nie je s Matovičom v žiadnom dôvernom, ani kamarátskom vzťahu, preto si ho nemohla zavolať, takže novinár znalý novinárskych pravidiel by napísal napr., že prezidentka pozvala predsedu vlády do prezidentského palca, alebo mala s predsedom rozhovor v prezidentskom paláci a pod..
 

 

To je také rigídne... hmm. Ja nie som nejaký obdivovateľ novinárov, ale treba si trochu uvedomiť, že noviny nie sú tlačová agentúra. A komentár nie je oznam o tom čo sa dialo. Novinár má právo sa vyjadrovať expresívne a v komentári má nárok vyjadrovať svoje pocity s autorskou licenciou. Radiť novinám ako majú existovať, to je lacné a najviac to pripomína krčmu so svojimi múdrymi futbalovými odborníkmi. A to ešte mnohí tí krčmoví hrali futbal amatérsky. Ale neviem, koľkí z nás tu,na diskusii prispeli do nejakých novín....
(Ja som jedny chvíľu vydával... ale nemyslím si, že to je to, čo ma naučilo o tom remesle nejak veľa....:)
No a tak - prezidentka si zavolala Matoviča presne tak, ako keď predseda vlády chce niečo riešiť s ministrom, tak si ho zavolá. Prezidentka je HLAVA štátu s oveľa vyšším mandátom ako PM.
 

 

Zmažúaj tvoj príspevok? Alebo polovicu diskusie? Alebo to len Eqalizerovi sa nepáči čosi?
*
Dobry den,

z dovodu porusenia Kodexu diskutujuceho bol vas diskusny prispevok zmazany. Odporucame vam, aby ste si dany kodex este raz prestudovali a dodrziavali ho.

Vas diskusny prispevok:
"v demokratickom formate," hmmm, to je nejaky novotvar.... asi ze "no,no, no ty skarede kacatko!!"

Dovod zmazania prispevku:
prispevok nesuvisi s temou clanku

S pozdravom
--
Admini diskusie.sme.sk
diskusie@sme.sk
 

m3x

Nariekaš tu srdcervúco ako malé decko, ktorému dospelí berú nebezpečnú hračku. Áno novinár má právo sa vyjadrovať expresívne, nie ale zavádzať či vedome klamať. Ani slovutní vedci na univerzitách či v SAV nemajú tu žiadne privilégium zneužívať akademickú slobodu a spoliehať sa na rokmi zažitú benevolentnosť. Počul si niekedy niečo o profesionálnych a etických kódexoch a nepísaných pravidlách, chytrák? Alebo si myslíš, že mžeš donekonečna stáť nad zákonmi a morállnymi zvyklosťami? Prezidentka aj keď menuje premiéra, nemá oveľa vyšší mandát než premiér. Obaja sú vo svojom konaní nezávislí a získať si môžu svojimi postojmi rešpekt a uznanie ľudí. Zvlášť ak premiér vie s ňou komunikovať civilizovaným spôsobom, nie ako tí predošlí s exprezidentom
 

 

Najskôr osobný útok, noo, kultivovaný si ty diskutér!. Už chápem, prečo ti Matelko tak imponuje.
A argumentačné fauly jeden za druhým.
Ale - prezidentka má omnoho vyšší mandát, nielen de iure, ale hlavne ako priamo volená, ("chápeš, ty chytrák?")
A tá "civilizovaná komunikácia"- máš na mysli keď na tlačovke ju obviní že nechápe jeho úsilie a jedine správne postoje?!
Matelko, je ako každý slaboch a vie, že proti tak silnej osobnosti nemá šancu. A tak je s ťažkým sebaovládaním úplne servilný.Ona ho sfúkla ako malé decko a on sklapol. Ale napriek tvojej naivite sa to zachvíľu ukáže, ako si do nej kopne.
 

m3x

Ešte raz a dúfam naposledy. Prezidentka má de iure vyšší nie oveľa vyšší mandát. Oveľa vyšší ho má možno kráľ alebo diktátor (ten si ho ale vynútil). Priamo volený bol i Trump niekoľkomiliónovou menšinou. A ten jeho mandát za veľa nestojí. Prezidentka má teda nie oveľa vyšší ale len vyšší mandát de iure keď vymenuje a odvoláva premiéra. To, čo má momentálne oveľa vyššie je morálny kredit. Vnímaš ten významový posun, tak ako si ho naznačil?
 

 

Ja som mal na mysli mandát, v zmysle legitimity.
Priamo volený prezident má rádovo vyšší mandát, ako nepriamo, teda parlamentom.
Chápeš, či?
https://sk.wikipedia.org/wiki/...(politika)
 

m3x

Padáš čoraz hlbšie do vlastnej pasce. Nikde nevidím argument žeby oveľa vyšší mandát či rádovo vyšší mandát. Objektívne ide teda len o vyšší. Tie prívlastky sú redundantné a ty to dobre vieš. Aj boľševici zvykli hovoriť skôr že triedneho nepriateľa rozdrvia, nie porazia. Toto je politologický nie právny jazyk. Použi teda radšej argumenty než nejakú triednu či zištnú logiku. Tak sa skôr priblížiš podstate veci. A o to nám v diskusiách vlastne aj ide, či?
 

 

Nevyužil si dobrú príležitosť, presne v duchu Matelka, sa nezhovadiť...
Keď nerozumieš slovenskému jazyky, skús nejaký iný.
Chceš sa baviť matematicky s definíciami, to by sme sa museli najskôr dohodnúť čo čo znamená.
Aký je rozdiel medzi rádovo vyšším a vyšším? Čo je podľa tvojej slovutnosti rád pri mandáte? Treba jeden rád, či dva? Je jeden rád jeden stupeň, abo až dva? A čo je stupeň mandátu? Otázok je milión a chytať sa takej triviálnost si žiada naozaj hrubú aroganciu. Mojko.
 

m3x

Chce to len minimalne právnickú gramotnosť. Tu ale zrejme treba mať s tebou ešte to, čomu sa hovorí sila trpezlivosti. Never too late.
 

 

a ty ju nemáš.... právnicku gramotnosť, no tak šup, šup doučiť základy text vs zmysel.... :) To je síce základ, ale tebe unikol
 

m3x

Niektorí trolovia nepriznajú pravdu, aj keby ich mučili. Slovo v právnickej terminológii nie je to, čo tomu ty hovoríš "chytať sa takej triviálnosti". Tak sa len spýtaj nejakého právnika ak bude ochotný s tebou strácať neproduktívne čas.
 

 

Ak dovolíš, poradím ti myšlienkou istého významného pána: " Nevysvetľuj, múdry vie a hlupák nepochopí"..
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre