SME
Sobota, 6. marec, 2021 | Meniny má Radoslav, RadoslavaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo sa sťažovali u Sulíka a nenahlásili vydieranie? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

slavikovi nepatri nazvanie

ekologickym aktivistom.. je to urazka kazdemu, co z lesa doniesol pytlik odpadkov..
hovedam sa treba postavit.
 
Hodnoť

one

ta hlavna otazka je naivna alebo hlupa. nenahlasili to prave preto, lebo jeho spravanie je "v sulade s platnymi zakonmi". a netusim, ako by tomu blbcovi dokazovali zly umysel...
 

 

No skor to bolo pre nefungujuce sudy a prokuraturu.
 

 

Čisto podľa litery zákona by to čo robí Slávik mohlo byť vydieranie:

"Kto iného násilím, hrozbou násilia alebo hrozbou inej ťažkej ujmy núti, aby niečo konal, opomenul alebo trpel, potrestá sa odňatím slobody na dva roky až šesť rokov."

Ůmysel sa priamo dokázať asi dať nebude, ale cez nepriame dôkazy by to mohlo ísť. Ak tam napríklad bude viacero nezávislých prípadov, keď sa po zaplatení "dobrovoľného" príspevku sťahovali pripomienky, môže to stačiť. Ale všetko zavisí od toho, aké budú dôkazy a ako sa k výkladu zákona postaví polícia, prokuratúra a sudcovia.
 
Hodnoť

2 poznámky k článku

1. Sulik nič dokazovať nemusí, v trestnom konani je to úloha policajta s prokurátorom. To je tá Sulikova “imitácia činnosti” on nechá sekretárke napísať trestne oznámenie ako kompilát mailov jeho kamarátov a robotu budú musieť urobiť druhí. Hlavne že môže bľabotat pred novinármi, namiesto toho aby pripravil nejakú legislatívnu zmenu na elimináciu takýchto slávikov - to sa mu nechce, lebo to by chcelo rozmýšľať a naozaj pracovať

2. Dôkazne bremeno bude spočívať na schopnosti preukázať súvis medzi sponzorským prispevkom na OZ a stavebným konaním kde dával pripomienky. Keď po nabehnutí príspevku skončili jeho výhrady, ktoré neboli splnené, tak slávik dospieval
 

 

Len na margo tej legislativnej zmeny: Ta by musela prebehnut na urovni EU, kedze takymto spevavcom az privela moznosti zasahovat do stavebneho konania dava priamo legislativna smernica EU, ktora proste s takymto hanebnym zneuzitim aktivizmu neratala.
 

kazdy zákon sa dá zneuzit

preto existuje orgán, ktorý to má vyhodnotiť, viem si predstaviť, keďže Slávika vtáčika maličkého poznal hádam každý čo niečo na Slovensku staval, že by proste "orgány" jeho podania v rozsahu v ktorom boli nezmyselné proste zamietli a nemuseli by to trvať roky... lenže to by úradník musel postupovať podľa podstaty a nie formy a to je u nás urážka...
zároveň je to, že TO musel podať Sulík klasickým príkladom toho čo je na Slovensku zle, lebo podaniami "obyčajných občanov" sa úrady zaoberajú veľmi vlažne (a veľmi formálne a formalisticky) zatiaľčo keď niečo chce papalas, tak si idú polamat nohy... na celom tom hnevá najmä to že obe tieto skupiny "platíme" my, občania... vlastne ešte aj toho Slávika pred ktorým nás títo mali chrániť...
 

 

Máš pocit, že taká PENTA sú obyčajní očania? Pripomienkoval im množstvo stavebných zámerov. No a oni mu len tak, z lásky určite, poslali zo svojho nadačného fondu 6 tisíc eur.
 

Penta má na konci dňa

tiež len peniaze, ktoré niekto vyberie od ľudí ;)
 

 

Toto konkrétne nepoznám , ale legislatíva EU je v princípe rámcová . Definuje viac ciele, než spôsob ako ho dosiahnuť . Paragrafové znenie je už na členských krajinách a ošetrenie pred zneužitím urcite zakázané nie je .
 

 

Je možné, že sme urobili "nadprácu" aj v znení zákona. Kto vie, ako majú vypracovaný podobný zákon iné krajiny. S touto temou to nesúvisí, ale napríklad minimálne čerpanie eurofondov na Slovensku je aj vďaka slovenskej "nadpráci", čiže prebujnenej administratíve a spĺňaní rôznych podmienok pri žiadostiach o projekty. Slováci si sami určili ťažšie podmienky ako vyžaduje EÚ.
 

celé je to o hlúposti úradov a nariadení

v práve je jedna zásada "zneužitie práva nepožíva právnu ochranu"

Očakávať od úradníčky niečo viac ako formálny prístup, by bolo nerealistické. Úradníci postupujú zväčša podľa usmernení, ktoré dostávajú z nadriadených orgánov, Teda by stačilo vypracovať v zmysle platných zákonov usmernenie, ktoré by eliminovalo dosah nezmyselných podaní na dĺžku povoľovacieho procesu. Rámcový postup by sa dal aplikovať nielen na stavebné konanie, ale desiatky povoľovacích konaní takmer vo všetkých sektoroch. Toto by skutočne pomohlo podnikateľom a aj bežným občanom.
Lenže to by Sulík (a nielen on) musel viac myslieť načo tam vlastne sedí a dostáva plat namiesto predvádzania sa pred novinármi a na Facebooku.
 

Napis mu

Poznam ho uz roky a dobry napad nikdy neodmietol...
 

 

pocuvaj ujo, vsimol si si ze sulik je minister hospodarstva? ked uz budes s tym igorom, povedz mu nech to prideli tym spravnym ludom, ved co uz sulik zmoze, ked to tu riadi katoliban :(
 

Absolutne suhlasim.

Ten prvy odstavec absolutne presne charakterizuje Sulika ako imitatora. Nuz a ten druhy, Ked sa potvrdi vypalne, uz dnes je neskoro sa tym zaoberat, aj ked si myslim, ze viaceri tzv.poskodeni su mi nie celkom po chuti.
 

 

tak si nam to tu cele vydumal. blééé pozdrav igora ked s nim budes!
 

 

1. Pripraviť legislatívnu zmenu trvá a ako píšu aj inde, asi to nebude také jednoduché, ak ide dokonca o smernicu EÚ, ktorá toto umožňuje. Urobil podľa mňa to najlepšie, čo mohol.
Slávik pravdepodobne hneď prestane s obštrukciami, pre istotu. A následne bude vyťažený vyšetrovaním, prípadne stíhaním.
A následne bude výsledkom vyšetrovania a stíhania možno aj odsúdenie a tým vytvorený precedens.
Ale tak prečo by mal byť dumač spokojný, že, treba Sulíka skritizovať ešte aj za to.
 
Hodnoť

dobre som pochopil,

ze Slavik je Holleho poradcom?
Na Slovensku naozaj vtak k vtakovi sada. Vrana k vrane, slavik k slavikovi, ftak k ftakovi...
 

 

Rozšírme : mafián k mafiánovi
 

 

Celkovo ma Holy zaujimavy pristup ku zmenam legislativy a vyberu poradcov. Az by som ocakaval, ze jeho poradcom pre novy zakon o DPH bude Laci Basternak.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre