Teda aj mňa nesmierne pobavilo premenovanie vládneho šaša na uchyla na úrade vlády. V skratke mi tak môžme dať pred meno titul, ktorý neukradol a síce UNUV Matovič. (Áno uvhyl na úrade vlády).
Pan Boh Schutz, nech si dava hlavne pozor na oblbujuce svetlo, ktore si uspesne nastavil v jeho tme sam sebe do ocu. Lebo sposobuje zaslepenost vacsmi ako aj ta najvacsia tma. Odporucam mu abu si v lese nasvietil svoj zrak baterkou, mozno pochopi.
Na novinarcine je super to, ze si mozte tliachat co sa vam zachce. Lebo neexistuju empiricke dokazy o dosledkoch vasho konania. O to viac je zvrhle kopat si do tych co robia s prostriedkami, ktore im pripravili ich predchodcovia a zaroven vidno dosledok kazdeho ich kroku. Ak by bolo take zrkadlo co by vas znieslo, a vedelo odrazit, asi by tam bolo vidno *****
"na novinarcine je super" ano, aj na diskusiach je super - ze si mozte tliachat co sa vam zachce - hlavne taky 1301512 by o tom vedel rozpravat. amen :))))
Ja si myslím, že problém je skôr v tom, že veľa starších ľudí vôbec nemá nejakú potrebu, že dať sa zaočkovať. Pokiaľ o tom rozprávam s kolegami a kamošmi v mojom veku, čo majú rodičov vo veku okolo 75-80 tak asi len 1 takýto rodič z 10 sa dá zaočkovať. Môžem svoju mamu nahovárať, ako chcem, ale nepomáha to. A ten istý problém má veľa mojích rovesníkov. Akonáhle sa budú očkovať mladšie ročníky tak to bude rapídne rásť. Tam bude záujem väčší.
Neviem neviem som s tých starších ročníkov cez 70 a moji známi a priatelia sa vačšinov chcu dať zaočkovať.Jedno je isté že v našom očkovaní je slušne povedané veľký neporiadok.Ako bolo písané v prvom rade mali byť očkované najviac ohrozené skupiny .
Tak hadam senior, ktory si uz nevie ani len nakupit a nema nikoho blizkeho po ruke co by zriesil jednu prihlasku, tak zije asi v domove dochodcov. A ak nema taku moznost , tak na vine ze tam nemoze byt je hadam este stale skor pele alrbo fico. Nie krajci.
Davat seniorom moznost bud cez WEB äktori tazko najdu,m nehovoriac, ze polovica je bze sance s Internetom) alebo telfonicky (s automatom a stlacanim cisel, ked polovica ma z nich pevnu linku z ktorej sa to neda), tak to moze len totalny ***** (toto tazko hodit na peleho) a uz vobec tomu neuribit ziadnu kampan.
Preco by sa z pevnej linky nedali stlacat tlacidla? Jedine ze by telefon mal este rotacny ciselnik, ale to uz je dnes asi velka rarita. Tonova volba, teda tie zvuky, co to pri vytacani robi a vdaka ktorym sa daju "stlacat tlacidla", tu bola davno-predavno skor, ako prisli mobily. Praveze na pevnej linke sa to stlaca najjednoduchsie, lebo netreba davat sluchadlo od ucha prec a tak clovek zachyti aj prve slova potom, co to tlacidlo stlaci. . Naopak, najvacsi problem pre starsich ludi je na Androide vyvolat pocas telefonatu klavesnicu, ktorou sa daju "stlacat cisla", to mnohokrat nezvladnu ani mladsie rocniky.
Zena sa pokusala dovolat na NCZI ohladne zrusenia terminu na testovanie. Na tom cisle maju ludom aj vysvetlovat, ze co a ako okolo testovania. Po 4 hodinach to vzdala.
Prezidentka dobre poradila Matovičovi aby organizovanie covidu prenechal ministrovi zdravotníctva. Ak by niečo nevyšlo vymení ministra zdravotníctva a ľudia budú spokojní a navrch Matovič plus OLANO by získali plusové body. Takto je Matovič za šaška, ktorý nemôže odvolať sám seba ...
Ach jaj... Vies o tom, ze vymenit premiera nemozes len tak lahko, ako vymenit ministra? Ked odide premier, pada vlada a teda sa musi urobit - dohodnut nova, presne tak, ako to robili po volbach. A to by vobec nemuselo dopadnut tak isto, ako je to teraz. Dokonca by to nemuselo vyjst vobec a po dlhych utrapach by sa vyhlasili nove volby. . Ale co je najlepsie, az do vymenovania novej vlady by to ta stara musela dobehnut v tejto zostave, co by kludne mohlo znamenat aj tri mesiace ci pol roka. Minimalne v pripade Kollarovcov si viem predstavit, ako rychlo a velmi by v tom pripade pustali zilou, kedze by sa mohlo stat, ze v novej vlade ich uz nikto nebude ako nevestu chciet (zaplatit), a dokonca by sa mozno ani do parlamentu nedostali.
nejak moc sa UNUV-aš
Na novinarcine je super to, ze si mozte tliachat co sa vam zachce. Lebo neexistuju empiricke dokazy o dosledkoch vasho konania.
O to viac je zvrhle kopat si do tych co robia s prostriedkami, ktore im pripravili ich predchodcovia a zaroven vidno dosledok kazdeho ich kroku. Ak by bolo take zrkadlo co by vas znieslo, a vedelo odrazit, asi by tam bolo vidno *****
Môžem svoju mamu nahovárať, ako chcem, ale nepomáha to. A ten istý problém má veľa mojích rovesníkov.
Akonáhle sa budú očkovať mladšie ročníky tak to bude rapídne rásť. Tam bude záujem väčší.
s takym oznacenim opatrne, inak
seniori sa mozu prihlasit aj cez telefon
krajci by nemal mat vsetko pod palcom
to nemoze postihat
napr. organizaciu ockovania by mohol
prenechat sikulke jezikovej
Seniori 85+
.
Naopak, najvacsi problem pre starsich ludi je na Androide vyvolat pocas telefonatu klavesnicu, ktorou sa daju "stlacat cisla", to mnohokrat nezvladnu ani mladsie rocniky.
Chybička
a
MATOVIČ POSLÚCHNI PREZIDENTKU.
Ak by niečo nevyšlo vymení ministra zdravotníctva a ľudia budú spokojní a navrch Matovič plus OLANO by získali plusové body.
Takto je Matovič za šaška, ktorý nemôže odvolať sám seba ...
no ale pritlačiť môžu SaS + Zaľudia
.
Ale co je najlepsie, az do vymenovania novej vlady by to ta stara musela dobehnut v tejto zostave, co by kludne mohlo znamenat aj tri mesiace ci pol roka. Minimalne v pripade Kollarovcov si viem predstavit, ako rychlo a velmi by v tom pripade pustali zilou, kedze by sa mohlo stat, ze v novej vlade ich uz nikto nebude ako nevestu chciet (zaplatit), a dokonca by sa mozno ani do parlamentu nedostali.
Fizza vymenit za Pelleho šlo rýchlo