SME

Podcenili sme Troškovú, troška sa nám to vymklo spod kontroly

S prípadom vraždy Kuciaka a Kušnírovej sa posúvame od vtipov o Troškovej fotkách s banánom a neskôr s Ficom na žatve k oveľa vážnejším podozreniam.

Zuzana KepplováZuzana Kepplová

Pán Antonino Vadala vyzerá podľa množstva priateľov na svojom facebookovom profile ako mimoriadne obľúbený muž. Pozná ľudí v Taliansku aj na Slovensku, a to naprieč spoločenskými vrstvami.

Prečítajte si tiež: Kuciak robil na prepojeniach mafie s politikmi Čítajte 

Od lokálnych Rómov po vyslúžených politikov ako Otto Brixi, Renáta Zmajkovičová, bývalého šéfa diaľnic a expredsedu výboru pre verejnú správu a regionálny rozvoj Igora Chomu, poslancov Ľubomíra Petráka a Miroslava Číža aj Gábora Gála, miestneho bratislavského poslanca Borguľu, ministra Druckera alebo šéfa parlamentu Andreja Danka.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Nedá sa nevšimnúť si, aký podiel z jeho známych tvoria mladé ženy. Nájde sa zopár Oklamčákových dievčat. A určite zaujme Mia di Mare, ktorá cez inzeráty robí nábory na dievčatá a organizuje escortné služby pre pánov z kruhov, ktoré charakterizuje takto "sice sa tym prave uplne okato nechvalis, ale (...) v garazi mas zaparkovanych zopar aut luxusnych znaciek".

Ona ponúka: "Gentlemani, ktori by buduci tyzden chceli ist "na kavu" s modelkou piste INBOX."

Ako Vadala a jeho spoločníci udržiavali drenážny systém na európske peniaze, sa ešte len dozvieme. No o politickom krytí nemusíme pochybovať.

O tom, ako sa dostala modelka a Vadalova podnikateľská spoločníčka Mária Trošková na Úrad vlády a prečo ju premiér berie na výjazdy, sa doteraz hovorili vtipy. Keď si mocný muž po päťdesiatke nabrnkne dievča z kalendára, je to zdrojom ľudového humoru a spoločenskej trápnosti.

SkryťVypnúť reklamu

S prípadom vraždy Kuciaka a Kušnírovej sa posúvame od vtipov o Troškovej fotkách s banánom a neskôr s Ficom na žatve k oveľa vážnejším podozreniam. Ak sedí, že Kuciakova posledná práca sa týkala Talianov podnikajúcich na východe Slovenska, ktorých pozadie Kuciak riešil aj s talianskymi kolegami, je načase sa pýtať s obrovskou razanciou, kto je Mária Trošková.

Naši kolegovia z Plus sedmičky sa túto otázku pýtali už v roku 2016, pýtali sa na bezpečnostnú previerku a pýtali sa, ako sa dostala do blízkosti premiéra a čo tam robí?

Dnes vieme, že prišla od Antonina Vadalu, ktorého biznis s bytmi si všimli v Pluske. No k jeho ďalšiemu podnikaniu sa vyjadrili len v duchu, že Talian podnikajúci na východe Slovenska "môže u laika navodzovať vskutku všelijaké pocity".

SkryťVypnúť reklamu

Tom Nicholson opísal hlavnú aktivitu jeho a jeho spoločníkov ako podvodný vývoz eurofondov. Ako udržiavali drenážny systém na európske peniaze, sa ešte len dozvieme. No o politickom krytí nemusíme pochybovať.

V každom prípade, organizovaná cezhraničná eurofondová zlodejčina je práca pre úrad európskeho prokurátora. Úrad, ku ktorému sa Slovensko prihlásilo, ešte nie je v prevádzke, ale mali by sa poponáhľať. Lebo pocit, že toto slovenské orgány tušili a neriešili, je silný. Najmä, keď na Vadalu bol (zrušený) zatykač a cez tohto muža prišla do blízkosti premiéra – možno naozaj len z dôvodu jeho márnivosti – Trošková.

Kuvikať nechceme, ale toto je príslovečná čierna labuť. Udalosť, ktorá otáča póly a mení beh vecí.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Komentáre

Komerčné články

  1. Viete, ako prekonať zlý cash flow aj transakčnú daň?
  2. Sedemnásť hotelov pre rodiny s deťmi, kde si oddych užijú všetci
  3. Fakulta managementu UK - možnosť štúdia vo svetových jazykoch
  4. Nový symbol Bratislavy je hotový. Pozreli sme sa, ako vyzerá
  5. Pozrite sa na prvú zastávku vytvorenú 3D tlačou
  6. Kde najradšej nakupujeme potraviny? Toto je srdcovka Slovákov
  7. Ako premeniť 50 € mesačne na desiatky tisíc – VELTY portfóliá
  8. Egypt na maximum: Porovnali sme 4 obľúbené letoviská
  1. Viete, ako prekonať zlý cash flow aj transakčnú daň?
  2. V spaľovni vytriedili nevybuchnuté petardy a plynové bomby
  3. Sedemnásť hotelov pre rodiny s deťmi, kde si oddych užijú všetci
  4. Študenti sa učili od najlepších šéfkuchárov na Slovensku
  5. Fakulta managementu UK - možnosť štúdia vo svetových jazykoch
  6. Pozrite sa na prvú zastávku vytvorenú 3D tlačou
  7. Nový symbol Bratislavy je hotový. Pozreli sme sa, ako vyzerá
  8. Riaditeľ Budvaru: Ľudia poznajú rozdiel. Poctivý ležiak chce čas
  1. Nový symbol Bratislavy je hotový. Pozreli sme sa, ako vyzerá 22 530
  2. Egypt na maximum: Porovnali sme 4 obľúbené letoviská 11 391
  3. Čo by ste robili, keby ste zo dňa na deň prišli o prácu? 11 104
  4. Kde najradšej nakupujeme potraviny? Toto je srdcovka Slovákov 10 526
  5. Až 37 % vodičov škodí motoru. Riešenie je prekvapivo ľahké 7 566
  6. Sedemnásť hotelov pre rodiny s deťmi, kde si oddych užijú všetci 6 516
  7. Pozrite sa na prvú zastávku vytvorenú 3D tlačou 5 948
  8. V Kardiocentre v Šaci opäť unikátni 4 774
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Igor Múdry: Plechový karfiol
  2. Rastislav Puchala: Ach, tí kolaborantskí KDHáci
  3. Peter Lacina: Nečakaná cesta do seba
  4. Dávid Polák: Počítanie mŕtvych 2
  5. Dagmar Szabó: Dieťa nie je na skúšku. Medzinárodný systém ich v tom necháva samé.
  6. Ján Valchár: Geniálne načasovanie útoku na Irán
  7. Branislav Hláčik: Superpozícia 5
  8. Adam Austera: Aká to aktuálne vyzerá so slovenskými pivovarmi pred letnou sezónou? Čísla naznačujú, že táto oblasť zaznamenáva pozoruhodný rozmach
  1. Radko Mačuha: Viete na čom jazdí Šimečka? 151 942
  2. Ivan Mlynár: Ako smerácke ku..y ( myslím kurzy ), odhalili korupciu rodiny Šimečkovcov a poslanca KDH Františka Majerského. 12 413
  3. Peter Franek: Výzva pre poslancov a voličov KDH. 8 037
  4. Milan Polician: Quiet quitting v ekonomike: keď firmy odchádzajú potichu 7 622
  5. Vlado Jakubkovič: Muž je muž, žena je žena ... a Slovensko je v ... 6 654
  6. Elena Antalová: Smutný a radostný odkaz pánovi Františkovi Mikloškovi 6 026
  7. Radko Mačuha: Mám iba dve pohlavia: mužské a ženské. 4 313
  8. Eva Gallova: Adela Vinczeová doma zažívala muky, ale nevolali záchranku, aby nezaťažovali systém 4 068
  1. Tupou Ceruzou: Čo vie žena urobiť
  2. Radko Mačuha: Viete na čom jazdí Šimečka?
  3. Marcel Rebro: Začalo ďalších 7 dní bez vojny
  4. Marcel Rebro: Ukrajina krváca aj za nás. Len my zatvárame oči
  5. Marian Nanias: Jadrová energia – pozor na (nerozumných) politikov.
  6. Radko Mačuha: Tiso získal vďaka kolaborácii s Hitlerom Slovenskú štátnosť.
  7. Marcel Rebro: Ruské útoky na civilné ciele: Zámerné barbarstvo 21. storočia
  8. Radko Mačuha: Mám iba dve pohlavia: mužské a ženské.
SkryťZatvoriť reklamu