Varovania, že slovenské verejné financie – pozor, eufemizmus týždňa – nečaká svetlá budúcnosť, zneli z tohto miesta dávno predtým, než sa pred finišom kampane chytili za nosy bankoví analytici, RRZ atď., a napokon premiér Ódor.
Bohu chvála. Ak však na pelotón v kampani vrhnete jeden pohľad, tak po výzvach, „aby nová vláda nepokračovala v rozšafnosti“ (Horváth), sa dá len pýtať, či vyzývatelia si z ľudu nerobia bláznov, alebo – lepšie – prišli k informácii, ktorú nikto iný nemá.
Konkrétne, že všetky zúčastnené strany uzavreli utajený pakt, že koľkokoľvek nasľubujú v kampani, po uzavretí urien urobia „fiškálny coming out“.
Teda hromadne sa zasypú popolom ako z Etny, a potom vyhlásia čosi ako: Neľakajte sa, celkom sme sa nezbláznili, len moc a (pre niektorých) zachovanie osobnej slobody sú také vysoké hodnoty, že nič iné než podvádzať sme nemohli.
Pravdepodobnejšie však je, že Horváth a blízki exkluzívnu informáciu neulovili. Len dobiehajú hrobové mlčanie, ktorým sa previnili, keď sa šiestykrát valorizovali dôchodky a z „pomoci ľuďom“ sa ušlo každému, kto po covide vyhlásil, že je chudobný.
Úradnícka vláda 2023

- Všetko o úradníckej vláde 2023
- SME minúta: Najnovšie správy o úradníckej vláde
- Čo je to úradnícka vláda? Ústava, podmienky, kompetencie
- Zoznam členov a ministrov úradníckej vlády
- Profil, životopis a správy o Ľudovítovi Ódorovi